#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES piedāvā Kirgizstānai humāno palīdzību
, 2010. gada, 09.aprīlis, 2010

Eiropas Savienība (ES) nemieru satricinātajai Kirgizstānai ir gatava sniegt ārkārtas humāno palīdzību, lai veicinātu stabilitātes atjaunošanu šajā valstī, ceturtdien paziņoja bloka augstā ārlietu pārstāve Ketrīna Eštone.

"Es atzinīgi vērtēju pirmās stabilizācijas un konfrontāciju beigu pazīmes Kirgizstānā. Aicinu visas puses demonstrēt pastāvīgu savaldību. Lai izvairītos no turpmākiem upuriem, ir svarīgi tuvākajā laikā atjaunot sabiedrisko kārtību." "ES ir gatava nepieciešamības gadījumā nodrošināt ārkārtas humāno palīdzību," teikts augstās amatpersonas paziņojumā. "Mēs esam ciešā kontaktā ar mūsu galvenajiem starptautiskajiem partneriem, lai nodrošinātu koordinātu pieeju jaunajai situācijai."

Telefonsarunā ar Kirgizstānas pagaidu vadītāju Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins "atzina, ka Krievija kirgīzu tautai vienmēr ir sniegusi un arī tagad gatava sniegt humāno palīdzību", informēja Krievijas valdības vadītāja preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs. Masu nekārtības vairākās Kirgizstānas pilsētās sākās otrdien, pēc tam kad varasiestādes aizliedza rīkot valsts mēroga sabiedrisko forumu - tautas kurultaju - un arestēja opozīcijas līderus.

Tūkstošiem cilvēku trešdien izgāja Biškekas ielās, protestējot pret korumpēto valdību un represijām pret neatkarīgajiem medijiem. Valstī tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, tomēr galu galā valdība pakļāvās protestētāju spiedienam un premjerministrs Danijars Usenovs nolika savas pilnvaras.

Opozīcijas izveidotā pagaidu valdība ceturtdien paziņoja, ka atlaiž parlamentu un uzņemas ministru kabineta pienākumus. Pagaidu valdības līdere Roza Otunbajeva apliecināja, ka opozīcijas pusē pārgājusi policija, armija un robežsardze.

Nekārtībās Biškekā dzīvību zaudējuši 75 cilvēki, aptuveni 1000 cilvēku guvuši ievainojumus, liecina Veselības ministrijas statistika.

 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties