#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES prezidents Van Rompejs Japānā gūst ievērību kā dzejnieks
, 2009. gada, 20.novembris, 2009

Jaunais Eiropas Savienības prezidents Hermans van Rompejs pasaulē varbūt nav ļoti labi pazīstams, tomēr Japānā viņš jau ir izpelnījies lielāku atzinību, tiesa, nevis kā politiķis, bet kā dzejnieks.

Beļģijas premjerministrs raksta tradicionālās japāņu trīsrindes jeb haiku, kurās ir tikai 17 zilbes, un, pateicoties dzejas mākslai, Japānas dzejnieku vidū kļūst arvien populārāks.

"Mēs esam pagodināti, ka pirmais ES prezidents ciena haiku," atzina Starptautiskās Haiku apvienības amatpersona Kaoru Fudzimoto. "Ir patīkami apzināties, ka haiku, kas ir Japānas kultūras daļa, izplatījusies tik tālu."

62 gadus vecā van Rompeja pazīstamākā haiku, iespējams, varētu būt šī - par viņa matiem:

"Mati pland vējā.

Iet gadi, vēl ir vējš.

Skumji, matu vairs nav."

Visas ES prezidenta haiku - tās sarakstītas viņa dzimtajā, holandiešu, valodā - apkopotas tīmekļa vietnē "hermanvanrompuy.typepad.com/haiku".

Kaut arī van Rompejs rada rezervēta inteliģenta iespaidu, Fudzimoto norāda, ka viņa mīlestībā uz haiku ir dziļas jūtas.

"Haiku ir literatūras forma, kas satver ik mirkli, paužot visu, ko tu jūti, īsos teikumos," skaidro Fudzimoto, piebilstot, ka visā pasaulē ir vairāk nekā divi miljoni haiku dzejnieku.

Ziņu aģentūra LETA/Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties