#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES reģionālās politikas komisārs aicina samazināt tirdzniecības barjeras
, 2010. gada, 24.septembris, 2010

Eiropas Savienības (ES) reģionālās politikas komisārs Johaness Hāns šodien, uzrunājot 11.Baltijas ekonomikas foruma dalībniekus, aicināja mazināt tirdzniecības barjeras ne tikai Baltijas jūras reģionā, bet arī visā ES.

Hāns uzsvēra, ka, lai arī pēdējie makroekonomikas rādītāji liecina, ka ekonomiskā krīze pasaulē ir pārvarēta, tomēr joprojām ir jāiegulda liels darbs, lai stabilitāti nosargātu.

Viņa skatījumā, Baltijas jūras reģiona stratēģija ir nozīmīgs faktors, lai celtu valstu konkurētspēju un veidotu vienotu tirgu. Taču Hāns ir pārliecināts, ka tas ir jautājums, kas attiecas ne tikai uz Baltijas jūras reģiona valstīm, - arī visā ES ir jāveido moderns un atvērts tirgus, kas balstītos uz inovāciju, zināšanām un ilgtspējas principiem.

Komisārs minēja, ka Baltijas jūras reģiona stratēģija, kas ir saistīta arī ar stratēģiju "Eiropa 2020", ir veids, kā ekonomikas var padarīt noturīgākas pret ārējiem šokiem un palīdzēt izmantot savu ekonomisko potenciālu pilnībā.

Kā vienu no svarīgākajiem Baltijas jūras reģiona stratēģijas aspektiem viņš minēja investīcijas infrastruktūrā, kas savukārt ir svarīgas, lai vienotais tirgus attīstītos ātrāk.

Hāns vairākkārt uzsvēra, ka gan publiskajam, gan privātajam sektoram ir kopīgi jāstrādā pie tā, lai noņemtu pastāvošās tirgus barjeras un apstākļus, kas kavē sadarbību, turklāt ir nepieciešams skaidrs ietvars, lai varētu koordinēt visu valstu politikas.

Ņemot vērā, ka krīzes laikā finanšu resursi ir ierobežoti, Hāns aicināja pārliecināties, ka ikvienas investīcijas, kas tiek veiktas ekonomikā, dod vislabāko ieguvumu sabiedrībai. "Protams, investīcijas nav par brīvu, bet tieši tāpēc nauda ir jātērē tur, kur var gūt lielāko labumu," sacīja Hāns.

Kā uzsvēra Hāns, turpmākajā Baltijas jūras reģiona stratēģijas virzībā un arī ES attīstībā ir nepieciešama viena kopīga vīzija un sapratne gan no publiskā, gan no privātā sektorā.

Kā ziņots, vakar, 23.septembrī, un šodien Rīgā norisinās 11.Baltijas ekonomikas forums, kas pulcē dalībniekus ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī Baltkrievijas, Krievijas, Zviedrijas, Francijas, Itālijas, Dānijas, Nīderlandes.

Forums sākās jau vakar, 23.septembrī, un tā laikā eksperti, politiķi un uzņēmēji diskutē par Baltijas valstu gūto pieredzi, pārvarot globālo ekonomisko un finanšu krīzi, par iespējām un izaicinājumiem reģiona konkurētspējas celšanai ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam kontekstā.

LETA/ Nozare.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties