#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES tiesa liedz "Ryanair" pārņemt "Aer Lingus"
, 2010. gada, 06.jūlijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) Vispārējā tiesa otrdien pieņēmusi lēmumu liegt Īrijas zemo cenu aviokompānijai "Ryanair" pārņemt Īrijas konkurentu "Aer Lingus".

Taču tiesa lēmusi, ka "Ryanair" var saglabāt tai piederošās mazākuma akcijas "Aer Lingus". "Ryanair" 2006.gada oktobrī izteica aviokompānijai "Aer Lingus" 1,48 miljardu eiro (1,04 miljardu latu) vērtu pārņemšanas piedāvājumu, taču tas cieta neveiksmi, jo kompānijas akcionāri, tostarp Īrijas valdība, kompānijas darbinieki un piloti, kā arī Eiropas Komisija (EK) izrādīja pretestību.

Tā vietā "Aer Lingus" lūdza EK izdot rīkojumu "Ryanair" pārdot visas tai piederošās aviokompānijas akcijas. Komisija "Aer Lingus" lūgumu noraidīja 2007.gadā.

ES Vispārējā tiesa nolēmusi, ka EK bija tiesīga bloķēt "Ryanair" izteikto pārņemšanas piedāvājumu, jo tas būtu radījis monopolu vairākos maršrutos no un uz Dublinu, Korku un Šenonu. Komisijai arī bijušas tiesības noraidīt "Aer Lingus" lūgumu, jo "Ryanair" pieder tikai 29,82% "Aer Lingus" akciju.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties