#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES tieslietu ministri spriedīs par pārrobežu laulību šķiršanu
, 2010. gada, 04.jūnijs, 2010

Šodien Luksemburgā notiks Eiropas Savienības (ES) Tieslietu padomes sanāksme, kurā bloka tieslietu ministri spriedīs par Eiropas Komisijas priekšlikumu radīt tiesisko noteiktību pārrobežu laulību šķiršanā.

Kā ziņots, arī Latvija kopā ar Vāciju un Beļģiju ir pievienojusies tām deviņām ES dalībvalstīm, kas jau iepriekš aicināja izstrādāt tiesību aktus tiesiskās noteiktības radīšanai pārrobežu laulību šķiršanai.

24.martā Eiropas Komisija nāca klajā ar priekšlikumiem, lai radītu tiesisko noteiktību pārrobežu laulību šķiršanā. Priekšlikuma būtība ir ļaut laulātajiem izvēlēties, kuras valsts tiesību akti būtu piemērojami viņu laulības šķiršanai. Priekšlikuma pamatā bija lūgums no deviņām ES dalībvalstīm, kuras vēlējās rast turpmāku risinājumu pēc tam, kad par iepriekšējo šāda veida Eiropas Komisijas priekšlikumu 2006.gadā nebija iespējams vienoties ES Padomē. Tagad lūgumam pievienojusies arī Latvija, Vācija un Beļģija. Šī būs pirmā reize ES vēsturē, kad bloka valstis izmantos tā saukto ciešākas sadarbības mehānismu. Proti, saskaņā ar ES līgumiem ciešāka sadarbība ļauj deviņām vai vairāk dalībvalstīm turpināt virzīt uz priekšu pasākumu, kas ir svarīgs, bet kuru bloķē neliels dalībvalstu mazākums. Citām ES dalībvalstīm ir tiesības pievienoties, kad tās to vēlas.

"Vācija, Beļģija un Latvija ir pierādījušas, ka, izmantojot ciešāku sadarbību, durvis vienmēr ir atvērtas. Šīm valstīm pievienojot savas balsis aicinājumam rīkoties ES līmenī, mēs virzām uz priekšu pasākumu, kas bija iestrēdzis. Mūsu priekšā ir lielisks piemērs tam, kā ES var rīkoties, lai palīdzētu pilsoņiem būtiskās ģimenes lietās," iepriekš sacīja Eiropas Komisijas viceprezidente, tieslietu, pamattiesību un pilsonības komisāre Vivjena Redinga. Viņa aicināja, neskatoties uz politiskajām niansēm, nenovirzīties no "patiesi svarīgā" - juridiskajiem sarežģījumiem, kas ģimenēm var apgrūtināt dzīvi. "Politiķiem ar vislielāko atbildības sajūtu būtu jādara viss, kas ir mūsu spēkos, lai tām palīdzētu. ES pilsoņiem jābūt noteiktībai un izvēlei attiecībā uz tiesībām, kādas tiks piemērotas būtiskām viņu dzīves norisēm," uzsvēra Redinga.

Šodien sanāksmē ES tieslietu ministri centīsies panākt politisku vienošanos par Eiropas Komisijas priekšlikumu ES Padomes lēmumam, ar kuru 12 valstīm atļauj rīkoties ciešākas sadarbības ietvaros.

Piekrišana jādod arī Eiropas Parlamentam.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties