#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES transporta nozares ministri pārrunās aktuālos jautājumus aviācijā
, 2010. gada, 30.aprīlis, 2010

4.maijā Briselē notiks ārkārtas Eiropas Savienības (ES) Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas Ministru padomes sēde, kurā spriedīs par vulkānisko pelnu radītajām sekām Eiropas gaisa telpā.

Ārkārtas sanāksme sasaukta, lai klātienē diskutētu par pasākumiem, kā novērst Eijafjadlajegidla vulkāna izvirduma sekas aviācijas nozarē.

Latvija uzskata, ka ES būtu nepieciešams izstrādāt vienotus un zinātniski pamatotus kritērijus, kuri aviācijas jomā noteiktu operatīvu un vienveidīgu lēmumu pieņemšanu. Tāpat Latvija akcentē, ka jāturpina sarunas par iespējamo atbalstu tiem gaisa transporta nozares uzņēmumiem, kurus ietekmējis vulkāna izvirdums.

Ņemot vērā ārkārtas situāciju gaisa transporta jomā, kā arī zaudējumus, ko cieš gaisa pārvadātāji, Latvija rosina pārskatīt kopīgos saistošos noteikumus attiecībā uz gaisa pārvadātāja rīcību nepārvaramas varas gadījumos.

Latviju sanāksmē pārstāvēs Patstāvīgā pārstāvja Eiropas Savienībā vietniece, vēstniece Lelde Līce-Līcīte, Satiksmes ministrijas Eiropas Savienības lietu koordinācijas nodaļas vadītāja Elīna Šimiņa-Neverovska un Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

Nākamā plānotā ES Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas Ministru padomes sēde notiks 2010. gada 31.maijā, kurā tiks skatīti telekomunikāciju jautājumi. Savukārt, 2010. gada 24.jūnija padomes sanāksmē diskutēs par transporta jautājumiem.

Pēc Satiksmes ministrijas materiāliem

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties