#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES un ASV paraksta vienošanos par terorisma finansēšanas uzraudzību
, 2010. gada, 29.jūnijs, 2010

Eiropas Savienība (ES) un ASV pirmdien parakstījušas vienošanos, ar kuru Vašingtona būs tiesīga piekļūt bankas datiem, lai izsekotu naudas plūsmai, kas paredzēta teroristu finansēšanai.

Šo vienošanos vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentam (EP). Februārī EP bloķēja sākotnējo vienošanos, kopš tā brīža liedzot iespēju ASV varas iestādēm piekļūt bankas datiem. Eiropas iekšlietu komisāre Sesīlija Malmstrēma pauž optimismu, ka EP jauno vienošanos varētu apstiprināt jau nākamnedēļ. Tādā gadījumā tā stātos spēkā 1.augustā. "Tas ir ļoti svarīgi ASV un Eiropas drošībai," atzina ASV pārstāvniecības ES pilnvarotais lietvedis Maikls Dodmens.

Februārī ES likumdevēji bloķēja Teroristu finansēšanas izsekošanas programmas ietvaros izstrādāto sākotnējo vienošanos, kas ļautu Savienotajām Valstīm piekļūt SWIFT banku datiem, lai izsekotu naudas plūsmai, kas, iespējams, paredzēta teroristu finansēšanai. EP deputāti galvenokārt pauda bažas par to, kā ASV varas iestādes izmantos personīgos datus, ka tie tiks glabāti pārāk ilgi un turklāt šo datus ASV varētu nodot arī citu valstu valdībām. Tomēr pirmdien divi vadošās EP grupas - konservatīvie un sociālisti - lika noprast, ka atbalsta programmā uzdarītos grozījumus. Eiropas Tautas partija norāda, ka vienošanās ietver "augstus datu aizsardzības standartus". "Pastāv labas izredzes iegūt vairākuma piekrišanu Eiropas parlamentā, jo [Eiropas] Komisija un ES dalībvalstis ir izpildījušas Parlamenta prasības," teikts partijas paziņojumā.

ASV ir piekritusi, ka turpmāk Valsts kasē strādās ES pārstāvis, kas uzraudzīs pārbaudāmos ES pilsoņu banku datus. Tāpat ES pilsoņiem būs tādas pašas tiesības kā amerikāņu pilsoņiem aizsargāt savus privātos datus ASV tiesas priekšā.

ASV Teroristu finansēšanas izsekošanas programmu izveidoja pēc 2001.gada 11.septembra notikumiem, lai novērstu terorisma finansēšanu.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties