#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES un ASV vienojas par kopīgu stratēģiju cīņai ar terorismu
, 2010. gada, 04.jūnijs, 2010

"Šī deklarācija ir vēstījums musulmaņu pasaulei," pēc stratēģijas apstiprināšanas ES iekšlietu ministru sanāksmē Luksemburgā paziņoja ES prezidējošās valsts Spānijas iekšlietu ministrs Alfredo Rubalkaba. "Mēs būsim stingri, aizsargājot savas vērtības, taču izrādīsim iecietību pret citām kultūrām. Šis ir vēstījums tiem, kas vēlas, lai dominētu vardarbība. Tas satur visus kopīgas pretterorisma politikas elementus. Mums ir vienāda stratēģija pret terorismu."

Vienlaicīgi paziņojumu izplatīja ASV Valsts departaments, atkārtoti apliecinot savu apņemšanos cīņā ar terorismu ievērot starptautiskās tiesības un cilvēktiesības. Deklarācija palīdzēs prezidentam Barakam Obamam, viņam cenšoties uzlabot ASV tēlu musulmaņu pasaulē pēc Buša valdīšanas gadiem, atsakoties no "kara pret terorismu", sacīja ES pretterorisma koordinators Žils de Keršovs.

Viņš ministru sanāksmē Luksemburgā sniegtajā ziņojumā norādīja, ka ""Al Qaeda" iedvesmotais terorisms joprojām ir vislielākais drauds" ES, ņemot vērā organizēto grupējumu spējas sarīkot vērienīgus asiņainus uzbrukumus. Viņš pievērsa uzmanību uz "nebūt ne neievērojamu radikalizētu ES pilsoņu un iedzīvotāju skaitu, kuri dodas uz konfliktu zonām vai apmeklē terorisma apmācības nometnes un atgriežas Eiropā". Par to ES dalībvalstīm ir nopietni jābažījas, viņš uzsvēra.

ASV tieslietu ministrs Ēriks Holders izplatīja atsevišķu paziņojumu, ka deklarācija ir "izšķirīgs solis uz priekšu mūsu kopīgajā cīņa ar terorismu". Tā liecina par "mūsu kopīgo apņemšanos aizsargāt mūsu pilsoņus no terorisma atbilstoši mūsu likumiem, mūsu vērtībām un ievērojot personu privātumu", paziņoja Holders.

ASV un ES sadarbība, tostarp ar programmām kaujinieku finansējuma izsekošanai un apmaiņai ar pasažieru vārdiem, ir būtiska cīņā ar terorismu, norādīja Holders.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties