#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES un Ķīna pārrunā cilvēktiesību situāciju
, 2010. gada, 30.jūnijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) un Ķīnas amatpersonas otrdien tikšanās laikā Madridē pārrunājušas abu pušu atšķirīgos viedokļus cilvēktiesību jautājumos, tostarp par situāciju Tibetā un Ķīnas Sjiņdzjanas provincē, informēja bloka prezidētājvalsts Spānija.

Izmantojot iespēju, ES Ķīnai iesniegusi "sarakstu ar atsevišķām lietām," kurās pastāv aizdomas par cilvēktiesību pārkāpumiem. Spānijas ārlietu ministrija norāda, ka tikšanās "nodrošinājusi platformu intensīvai un atklātai viedokļu apmaiņai (..) plašā jautājumu spektrā saistībā ar cilvēktiesību jautājumiem". Tā "bija iespēja paust bažas un uzskatu dažādību starptautisko cilvēktiesību standartu ieviešanā Ķīnā un ES". Tikšanās laikā pārrunāta situācija Tibetā un Sjiņdzjanas provincē, kā arī ziemeļkorejiešu bēgļu jautājums, brīvība internetā un "Starptautiskā pakta par pilsoņu un politiskajām tiesībām" ratifikācija Ķīnā. Savukārt Ķīna rosinājusi jautājumus par viesstrādniekiem ES, "politisko partiju īstenoto musināšanu uz rasu naidu pret etniskajām minoritātēm, kā arī spīdzināšanas metožu pielietošanu terorisma apkarošanā".

ES un Ķīnas tikšanās par cilvēktiesību jautājumiem norit aptuveni reizi pusgadā jau kopš 1995.gada. Pirms šīs tikšanās cilvēktiesību aizstāvji mudināja ES pieprasīt Pekinai atbrīvot disidentus, neierobežot vārda brīvību un izskaust patvaļīgo apcietinājumu.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties