#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES un Lībija atceļ savstarpējo vīzu izsniegšanas aizliegumu
, 2010. gada, 29.marts, 2010

Eiropas Savienība (ES) un Lībija sestdien paziņoja par savstarpējo vīzu izsniegšanas aizlieguma atcelšanu, tādējādi vairojot cerības par Lībijas un Šveices domstarpību mazināšanos.

Kā informēja ES prezidētājvalsts Spānija, no Eiropas "melnā saraksta" svītroti visi Lībijas pilsoņu vārdi, atceļot aizliegumu, kas līdz šim viņiem bija liedzis iebraukt Šengena zonā.

"Lībijas pilsoņu vārdi, kas bija iekļauti Šengenas zonas "melnajā sarakstā" tikuši svītroti," teikts bloka izplatītajā paziņojumā. Tam drīz arī sekoja Tripoles atbildes solis, atceļot vīzu izsniegšanas aizliegumu ES pilsoņiem.

"Lībija atzinīgi vērtē šo paziņojumu un paziņo par tūlītēju [aizlieguma] atcelšanu" Šengenas zonas valstu pilsoņiem, aģentūrai AFP atklāja kāda vārdā neminēta amatpersona.

Šveices un Lībijas domstarpības sākās 2008.gada jūlijā pēc Lībijas līdera Muamara Kadafi dēla īslaicīga aresta Ženēvā apsūdzībās par uzbrukumu diviem viesnīcas darbiniekiem.

ES paziņojumā arī pausta atvainošanās Lībijas pilsoņiem par vīzu izsniegšanas ierobežojuma radītajām neērtībām.

Sestdien Lībijā ieradās Spānijas ārlietu ministrs Migels Anhels Moratinoss, cerot mazināt Lībijas un Šveices domstarpības, kā arī panākt, lai Tripole atbrīvo aizturēto Šveices uzņēmēju, kuram par vīzā noteiktā uzturēšanās termiņa pārsniegšanu piemērots četru mēnešu cietmusods, kā arī 800 dolāru (422,40 latu) liels naudassods par nelikumīgu uzņēmējdarbību.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties