#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES uzsāks sarunas ar Moldovu par īpašām partnerattiecībām
, 2009. gada, 17.oktobris, 2009

Eiropas Savienība (ES) ir gatava sākt sarunas par īpašu partnerattiecību veidošanu ar Moldovu, piektdien paziņoja Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts. Šīs partnerattiecības būs "spēcīgs instruments dziļākas sadarbības veicināšanai (..) starp Moldovu un ES".

Tā teikts paziņojumā, ko pēc sarunām Kišiņevā izplatījis Bilts, kas pārstāv pašreizējo ES prezidējošo valsti. "ES lēmums uzsākt sarunas liecina par Moldovas gūto progresu reformu īstenošanā un par tās apņēmību turpināt reformu ceļu. Jaunais līgums palīdzēs Moldovai sasniegt tās mērķus." Jaunais līgums nomainīs 1998.gadā noslēgto sadarbības līgumu.

Eiropas Komisija jau saņēmusi pilnvarojumu sarunu uzsākšanai. Lai gan konkrēts datums vēl nav nosaukts, tās sāksies "tuvākajā laikā", piebilda Bilts.

Moldova ir viena no sešām bijušās PSRS valstīm, uz kurām attiecas tā sauktā austrumu partnerības iniciatīva, kuru ES uzsāka maijā.

Ziņa sagatavota pēc LETA/Nozare materiāliem.

Foto: Sarah Sturtevant

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties