#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES valda nevienprātība par ekonomikas uzraudzības rādītājiem
, 2010. gada, 15.septembris, 2010

Eiropas Savienības (ES) līderi ceturtdien, 16.septembrī, turpinās diskusijas par efektīvāku ekonomikas politikas koordinēšanu, reaģējot uz Grieķijas parādu krīzi, tomēr dalībvalstu vidū pastāv nevienprātība par ierosinātajiem indikatoriem, lai pastiprinātu ekonomisko uzraudzību, vēsta Eiropas ziņu portāls "EurActiv".

Maijā iesniegtajā projektā Eiropas Komisija (EK) ierosināja pastiprināt un paplašināt dalībvalstu budžetu uzraudzību līdz makroekonomikas politikas līmenim, to skaidrojot ar to, ka "makroekonomikas nelīdzsvarotībai laika gaitā var būt nopietnas sekas". Šādi uzraudzības pasākumi ierosināti, reaģējot uz Grieķijas parāda krīzi, kas izraisīja bezprecedenta spekulatīvu uzbrukumu pret eiro.

EK plāns paredz konkurētspējas progresa ziņojumu, kurā uzmanība tiktu pievērsta tādiem makroekonomiskiem rādītājiem kā produktivitāte, darbaspēka izmaksas, nodarbinātība, valsts parādi un privātā sektora kredītu apjomi, lai aktīvu cenu celšanos un pārmērīgu kredītu pieaugumu pamanītu savlaicīgi.

ES diplomāti skaidro, ka dalībvalstu vidū ir vienprātība par ekonomiskās uzraudzības paplašināšanu, iekļaujot makroekonomikas politikas. Tomēr diskusijas par to, kādus rādītājus uzraudzīt, ES valstu vidū ir nonākušas strupceļā. "Kādi indikatori tiks izraudzīti? Kādas būs normas? Komisija ir ierosinājusi virkni rādītāju, bet kurus mēs paturēsim? Šādas izvēles nav neitrālas? Šo darbu vajadzētu veikt ekonomistiem," skaidroja kāds ES diplomāts. Diskusijas par indikatoriem vēl nav nonākušas līdz ministru līmenim, un sagaidāms, ka ceturtdienas sanāksmē tie netiks apspriesti.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties