#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES vienojas par pārrobežu veselības aprūpes direktīvu
, 2010. gada, 11.jūnijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu veselības ministru padomes sanāksmē, piedaloties veselības ministram Didzim Gavaram, panākta politiskā vienošanās tālākai pārrobežu veselības aprūpes direktīvas virzīšanai, informēja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Šneiders atzīmē, ka Latvija savā pozīcijā atbalstīja direktīvas mērķus un uzskata, ka tai jāattiecas uz visa veida veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem neatkarīgi no to piederības vai līgumattiecību ar valsti statusa.

Direktīvas izskatīšanas gaitā Latvijai, līdzīgi kā vairākām citām ES dalībvalstīm, ir bijušas bažas par pārrobežas veselības aprūpes pakalpojumu atmaksas regulējumu un mūsu valsts budžeta iespējām brīvas pacientu kustības gadījumā ES.

Saskaņā ar Šneidera teikto direktīvas izstrādes un saskaņošanas process starp ES dalībvalstīm notiek jau kopš 2008.gada. Galvenie direktīvas principi paredz nodrošināt skaidru pārrobežu veselības aprūpes regulējumu, ja pacientam nepieciešamo veselības aprūpi sniedz citā ES dalībvalstī, tostarp arī pacientu tiesību ievērošanu, saņemot šādu aprūpi.

Direktīvā paredzēts, ka pacientiem ir tiesības saņemt veselības aprūpi citās valstīs un saņemt šo izdevumu atmaksu tādā pašā apmērā kā par aprūpi savā valstī, ja attiecīgais pakalpojums ir iekļauts valsts apmaksājamo medicīnisko pakalpojumu grozā.

 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties