#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eseju konkursa „Ko Latvijai nozīmē eiro ieviešana?” rezultāti
ES māja 
, 2013. gada, 25.februāris, 2013

Lai veicinātu Latvijas vidusskolēnus zināšanas par eiro ieviešanas priekšrocībām un trūkumiem, ES māja janvāra vidū izsludināja eseju konkursu „Ko Latvijai nozīmē eiro ieviešana?”. Darbus konkursam iesniedza 144 skolēni no 64 skolām visā Latvijā.

Iesniegtos darbus vērtēja īpaši šim mērķim izveidota žūrijas komisija, kurā bija Eiropas Parlamenta deputāti Sandra Kalniete, Kārlis Šadurskis un Inese Vaidere, kā arī pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja un Finanšu ministrijas. Atgādinām, ka septiņiem labāko darbu autoriem Eiropas Parlamenta deputāti dāvina braucienu uz Briseli.

KONKURSA REZULTĀTI
1./2. vieta: LIDIJA AVOTIŅA, Jelgavas Spīdolas ģimnāzija
1./2. vieta: JANA KOLBINA, Salaspils 1.vidusskola
3. vieta: PAULA JUSTOVIČA, Ogres Valsts ģimnāzija
4.vieta: LELDE GUSTA, E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija
5.vieta: SINTIJA NĪCGALE, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija
6.vieta: MĀRTIŅŠ GRASIS, Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskola
7.vieta: ELĪNA DĪCE, Aizkraukles novada ģimnāzija

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā balvu – Normana Deivisa grāmatu „Eiropas vēsture” saņem 8.vieta ieguvēja ANETE EGLĪTE no Zvejniekciema vidusskolas.

Uzvarētāju apbalvošanas pasākums notiks 1.martā pulksten 13:30 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28. Pasākumā aicināts piedalīties ikviens konkursa dalībnieks.

Žūrijas komisijas pārstāvji atzīst, ka ikviena no iesniegtajām esejām ir īpaša, tāpēc šobrīd tiek lemts par simpātiju balvu piešķiršanu pārējiem dalībniekiem. Simpātiju balvu ieguvēji būs zināmi otrdien, 26.februārī.

Eseju konkursu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs sadarbībā ar Finanšu ministrijas Eiro komunikācijas nodaļu. Eseju konkursu atbalsta Eiropas Parlamenta deputāti Sandra Kalniete, Kārlis Šadurskis un Inese Vaidere.

Latvija kļuva par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti 2004. gada 1. maijā, pamatojoties uz sabiedrības balsojumu referendumā. Iestāšanās līgums ES paredz arī to, ka Latvijā tiks ieviests eiro. Lai eiro ieviestu, Latvijai ir jāatbilst vairākiem ekonomiskiem kritērijiem, ko 1992. gadā Māstrihtā noslēgtajā līgumā noteikušas ES dalībvalstis. Latvija pievienosies eirozonai 2014.gada 1.janvārī.

Papildu informācija:
Juta Šteinerte, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: juta.steinerte@esmaja.lv.

 

          

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties