#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Esmaja.lv EiroInfo telefonakcija turpinās
, 2010. gada, 14.jūnijs, 2010

Lai turpinātu iesākto, nākamnedēļ, šoreiz trešdien, 16.jūnijā, Eiroinfo telefona akcija - Kā sākt savu biznesu (ES nauda biznesa atbalstam, ideja, birokrātijas džungļi, mentoringa ideja utt.). Uz jautājumiem atbildēs uzņēmēja, www.lidere.lv un Mentoru kustības krustmāte Latvijā Aiva Vīksna.

Vai ir kāda ES programma, kas palīdzētu atrast jauniešiem vasarā darbu? Tas bija salīdzinoši biežāk uzdotais jautājums rīkotajā telefona akcijā - Eiroinfo, kas pirmo reizi notika 8.jūnijā!
Pirmajā telefona akcijā, zvanot uz EIROINFO telefonu 67211111, kā arī uzdodot jautājumus sadaļā Eiroinfo, interesenti varēja uzdot jautājumus par nodarbinātības politiku Eiropas Savienībā (ES), darbaspēka mobilitātes iespējām, Eiropas nodarbinātības dienestu tīklu (EURES) u.c. ar nodarbinātības politiku saistītiem jautājumiem. Uz visiem jautājumiem, vairāk kā 30 (gan akcijas laikā, gan pēc un pirms akcijas) atbildēja Valsts nodarbinātības aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica un NVA speciālisti. Atbildes tika sniegtas gan nekavējoši, gan tika rūpīgi sagatavotas un nosūtītas personiski uz uzrādītajiem e-pastiem, vai arī ievietotas sadaļā Eiroinfo. Jautājumi, kas tika uzdoti bieži bija balstīti personiskajā pieredzē, piemēram, „Kā jauniešiem atrast darbu vasarā?”, „Ko darīt, ja saņemu aizdomīgu darba apliecinājumu?”, „Šomēnes dabūšu diplomu, braukšu uz Vāciju, vai ir kādi vācu valodas kursi?” uc..
Kā uzskata B. Paševica: „Šādam dialogam ir liela nozīme un esmu gandarīta, ka varēju atbildēt uz jautājumiem, kas ir manā kompetencē. Cilvēki uzticējās, dalījās savā darba meklējumos gūtajā pieredzē, lūdza padomu un ieteikumus. Nodarbinātības tēma šobrīd ir īpaši aktuāla, par liecina arī lielais interesentu skaits.”
Savukārt, redaktors un žurnālists Ansis Bogustovs domā, ka šādas aktivitātes, pievēršot uzmanību cilvēkiem svarīgiem jautājumiem, palīdz kādam nekļūdīties, vai atrast izeju no situācijas. Piemēram, viens no zvanītājiem vēlējās konsultēties par izziņu, kuru saņēmis darbam Lielbritānijā. Tā šķita aizdomīga, jo nauda bija jāpārskaita uz privātpersonas kontu. NVA speciālisti, izpētot informāciju, nonāca pie slēdziena, ka tā izskatās pēc krāpšanas un sniedza pēc iespējas plašu informāciju, kur Lielbritānijā var meklēt informāciju. Svarīga ir arī EURES sadaļa NVA mājas lapā (www.nva.gov.lv).
Lai turpinātu iesākto, nākamnedēļ, šoreiz trešdien, 16.jūnijā, Eiroinfo telefona akcija - Kā sākt savu biznesu (ES nauda biznesa atbalstam, ideja, birokrātijas džungļi, mentoringa ideja utt.). Uz jautājumiem atbildēs uzņēmēja, www.lidere.lv un Mentoru kustības krustmāte Latvijā Aiva Vīksna.
Telefona akcija notiks trešdien, 16.jūnijā, no pulksten 12.30.- 13.30. Jautājumus jau iepriekš varat iesūtīt, aizpildot jautājumu sadaļu http://www.eiroinfo.esmaja.lv, kā arī sūtīt tos uz e-pastu: redakcija , kā arī, zvanot uz tālruni 67211111!
Jautājumu un atbilžu uzdošanu un sagatavošanu varēs vērot arī tiešsaistē .
Telefonakcijas „EIROINFO” sāksies tūlīt pēc LR2 raidījuma „Eiroinfo”.

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties