#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eštone cer uz ES ārlietu ministru atbalstu diplomātiskā dienesta izveidē
, 2010. gada, 26.aprīlis, 2010

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Ketrīna Eštone pirmdien pauda cerību, ka bloka ārlietu ministri atbalstīs Eiropas diplomātiskā dienesta izveides plānu.

"Es turu īkšķus, lai šodien mēs saņemtu labas ziņas. Cerēsim, ka viņi atbalstīs priekšlikumu, un tad mēs varēsim turpināt darbu," žurnālistiem atzina augstā amatpersona, kas ieradusies uz ES ārlietu ministru sanāksmi Luksemburgā. "Jo ātrāk sāksim, jo ātrāk varēsim to izdarīt," viņa piebilda.

ES diplomātiskā dienesta, kā arī ES augstā ārlietu pārstāvja amata izveidi nosaka Lisabonas līgums, kas stājās spēkā pagājušā gada decembrī. ES diplomātiskais dienests, kura pārstāvniecības atradīsies 136 valstīs, domājams, nodarbinās vairākus tūkstošus cilvēku. Tomēr joprojām dalībvalstīm jāvienojas gan attiecībā uz dienesta struktūrām, gan finansēšanu.

Vairākas dalībvalstis dotu priekšroku ietekmīga ģenerālsekretāra posteņa izveidei, kas būtu tieši pakļauts Eštonei. Turpretī pati Eštone iecerējusi, ka viņas pakļautībā varētu būt trīs šāda līmeņa amatpersonas. Taču pat ja dalībvalstis Eštones ieceri apstiprinās, iebildumus varētu celt Eiropas Parlaments (EP).

Parlamenta lielāko politisko grupu vadītāji pagājušajā nedēļā brīdināja, ka plāns, iespējams, netiks akceptēts pašreizējā variantā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties