#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eštone izpelnās asu Izraēlas kritiku
, 2010. gada, 27.augusts, 2010

Izraēlas Ārlietu ministrijas pārstāvis ceturtdien asi kritizēja Eiropas Savienības (ES) ārlietu pārstāvi Ketrinu Eštoni, kas atļāvusies apšaubīt tiesas spriedumu, ar kuru notiesāts kāds palestīniešu aktīvists.

Izraēlas militārā tiesa trešdien notiesāja 39 gadus veco Abdullu Abu Rahmu, kurš organizējis un apmeklējis neatļautas demonstrācijas, protestējot pret izraēliešu būvēto drošības barjeru Rietumkrastā. Tiesa pagaidām nav paziņojusi, kāds sods viņam tiks piemērots.

Eštones biroja izplatītajā paziņojumā paustas bažas, ka "iespējamā Abu Rahmas kunga ieslodzīšana iecerēta, lai viņu un citus palestīniešus atturētu no viņu likumīgo tiesību īstenošanas, nevardarbīgi protestējot pret nodalošo barjeru pastāvēšanu".

Intervijā laikrakstam "Jerusalem Post" Ārlietu ministrijas pārstāvis Jigals Palmors norādījis, ka Eštonei vai nu jāciena tiesas spriedums, vai arī jāpievienojas Abu Rahmas advokātu komandai. "Viņai jāciena Izraēlas tiesu sistēmas spriedums un jāatturas no pasaulē kolēģu atzītās tiesiskās sistēmas nomelnošanas," sacīja Palmors. "Vēl vairāk, iejaukšanās caurskatāmajā demokrātiskas valsts tiesiskajā procesā ir ne tikai ārkārtīgi nepiedienīga, bet ir grūti savienojama ar Eiropas vērtību sludināšanu."

Ziņu aģentura LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties