#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eštone mudina arī turpmāk mīkstināt Gazas blokādi
, 2010. gada, 18.jūlijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Ketrīna Eštone sestdien aicināja arī turpmāk mīkstināt Gazas joslas blokādi.

"Mēs esam skaidri norādījuši, ka mēs vēlamies, lai Gazas cilvēkiem būtu iespēja dzīvot parastu dzīvi," viņa atzina žurnālistiem. "Ir jāatver robežas gan cilvēkiem, gan precēm abos virzienos," piebilda augstā viešņa, piedaloties kopīgā preses konferencē ar palestīniešu pašpārvaldes premjerministru Salamu Fajadu.

Pēc vardarbīgā reida uz Gazas joslas palīdzības flotiles Izraēla būtiski mainījusi politiku attiecībā pret Gazu, un tagad tā neļauj ievest šajā teritorijā ieročus un preces, kuras varētu izmantot ieroču ražošanai vai nocietinājumu celtniecībai. Tomēr palestīnieši un tiesību aizstāvji uzsver, ka ar to nav pietiekami, jo šāds solis neatvieglo cilvēku pārvietošanos un neļauj nodrošināt eksportu. "Mēs vēlamies, lai tiktu pielikts punkts Gazas cilvēku ciešanām," savukārt sacīja Fajads. "Šobrīd satiksmes apmērs ir par 75% mazāks nekā 2007.gada pirmajā pusē (..). Tas gluži nav tas, ko mēs vēlamies," norādīja pašpārvaldes premjers. "Gazas ekonomiku nevar uzturēt tikai ar importu, ir jābūt arī eksportam."

Svētdien Eštone uz dažām stundām ieradīsies Gazā, bet vēlāk viņai paredzēta tikšanās ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu un citām izraēliešu amatpersonām.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties