#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eštone viesojas Ķīnā
, 2010. gada, 31.augusts, 2010

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Ketrīna Eštone otrdien turpina savu vizīti Ķīnā, kuras laikā viņai paredzētas tikšanās ar šīs valsts augstākajām amatpersonām.

Vizītes laikā Eštone iecerējusi apspriest gan tirdzniecību un klimata pārmaiņas, gan runāt par drošības jautājumiem, tostarp Irānas un Ziemeļkorejas kodolprogrammu kontekstā. Pirmdien augstā viešņa apmeklēja Šanhajā notiekošo izstādi "World Expo", bet trešdien viņa piedalīsies ES un Ķīnas Augstākā līmeņa stratēģiskā dialoga atklāšanā. Savukārt ceturtdien Eštonei paredzēta tikšanās ar Ķīnas premjerministru Veņu Dzjabao un ārlietu ministru Janu Dzječi.

"ES un Ķīna saskaras ar kopīgiem izaicinājumiem un tām ir kopīgi mērķi," teikts bloka izplatītajā Eštones paziņojumā. "ES un Ķīna ir izrādījušas kopīgu vēlmi stiprināt savstarpējās attiecības ārlietās un drošības jautājumos, tostarp attiecībā uz Korejas pussalu, Irānu, Āfriku un pirātu darbību Adenas līcī." Viņasprāt, "spēcīga ES un Ķīnas sadarbība varētu nodrošināt konkrētus risinājumus šajās jomās".

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties