#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
"eTwinning" svin piecu gadu jubileju
, 2010. gada, 05.maijs, 2010

Šodien no plkst.12 līdz plkst.13 pie Brīvības pieminekļa, svinot Eiropas Savienības (ES) rīcības programmas mūžizglītības jomas projekta "eTwinning" piecu gadu jubileju, Latvijas "eTwinning" Nacionālais atbalsta dienests organizē akciju - piepūšamo balonu apzīmēšanu un palaišanu.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Nacionālā atbalsta dienesta vadītāja Guna Stahovska norādīja, ka 5.maijā visā Eiropā tiek svinēta "eTwinning" piecu gadu jubileja un par godu šim notikumam gan centrālais atbalsta dienests Briselē, gan katras valsts nacionālā "eTwinning" atbalsta dienesta komanda rīko dažādus pasākumus. Uz pasākumu aicināti Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvji, "Comenius" programmas īstenotāji, IZM pārstāvji. Uz baloniņu aprakstīšanu un apzīmēšanu aicināti arī bērni un skolotāji no skolām, kas aktīvi piedalās "eTwinning" projektu realizēšanā.

"eTwinning" tika izveidots 2004.gadā ar mērķi organizēt sadarbību starp Eiropas skolām, kopīgi realizējot projektus mācību procesā ar informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) palīdzību. Projektā piedalās visas ES dalībvalstis. Nozīmīgs akcents tiek likts arī uz savstarpējas komunikācijas attīstīšanu, tādējādi papildus motivējot bērnus apgūt arī svešvalodas. No Latvijas puses projektu koordinē IZM izveidotais Nacionālais atbalsta dienests. "eTwinning" centralizēto aktivitāšu koordinēšanu veic projekta centrālais atbalsta dienests Briselē. Šis dienests uztur "eTwinning" portālu, kas ietver milzīgu partneru reģistru ar partneru meklēšanas forumu, datu bāzi ar projektiem, projektu sagatavēm, izmantojamo IKT rīku kopumu.

Programmas īstenošanas laikā notiek arī projektu kvalitātes izvērtēšana. Ikviens projekts var tikt pieteikts Nacionālajam kvalitātes sertifikātam - dokumentam, kas apliecina, ka projekts atbilst kvalitātes kritērijiem, kur nozīmīga ir tā pedagoģiskā vērtība. Ja projekts kvalitātes sertifikātu nacionālajā līmenī ir ieguvis arī partnervalstīs, tam automātiski tiek piešķirts Eiropas kvalitātes sertifikāts. Katru gadu notiek arī projektu konkursi - gan nacionālā, gan Eiropas līmenī. Iesaistoties "eTwinning", skolotājiem ir iespēja piedalīties nacionāla līmeņa pasākumos - konferencēs, salidojumos, bet aktīvākie tiek izvirzīti dalībai skolotāju profesionālās attīstības semināros, kas notiek kādā no Eiropas valstīm.

Līdz 2010.gada aprīlim Latvijā "eTwinning" ir reģistrētas 511 skolas, un šajā mācību gadā aktīvi darbojas 157 projekti. Kopumā Eiropā "eTwinning" projektā ir reģistrēti 88 724 dalībnieki.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: www.etwinning.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties