#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Fotokonkurss jauniešiem - "Kultūras mantojums - mūsdienu izaicinājums"
, 2010. gada, 30.marts, 2010

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Eiropas Padome aicina jauniešus vecumā līdz 21 gadam iemūžināt fotogrāfijās Latvijas kultūras mantojumu un no šodienas līdz 23.aprīlim iesniegt vienu līdz četrus savus darbus starptautiskā fotokonkursa "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2010" nacionālajai atlasei.

2010.gada konkurss veltīts tēmai "Kultūras mantojums - mūsdienu izaicinājums", jo šī gada septembrī Rīgā norisināsies 4.Baltijas jūras valstu kultūras mantojuma forums, kas skatīs kultūras mantojuma saglabāšanu kā mūsdienu izaicinājumu, kā arī visus tos izaicinājumus, ar ko kultūras mantojumam jāsaskaras šodien.

Latvijas nacionālās atlases dalībnieki aicināti savos darbos ietvert Latvijas kultūras mantojumu visā tā bagātībā - arhitektūras, arheoloģijas, vēstures un mākslas pieminekļi, kā arī kultūrvēsturiskās ainavas. Fotofiksācijā vienlīdz nozīmīga ir oriģinalitāte kultūrvēsturiskā objekta izvēlē, izpildījuma tehniskā meistarība un mākslinieciskā kvalitāte.

Iesūtītos darbus vērtēs profesionāla žūrija, kurā būs gan kultūras pieminekļu aizsardzības speciālisti, gan fotogrāfijas un mākslas nozares pārstāvji. 50 mākslinieciski izteiksmīgākie un tehniski augstvērtīgākie fotokonkursa dalībnieku darbi tiks eksponēti fotoizstādē "Latvijas kultūras mantojums fotogrāfijās 2010", kā arī pretendēs uz piedalīšanos Eiropas Padomes rīkotajā starptautiskajā fotokonkursa atlasē. Desmit labākie saņems pārsteiguma balvas, kā arī iegūs tiesības piedalīties īpašā profesionālā nodarbībā par Latvijas kultūras mantojumu un fotogrāfijas mākslu.

Savukārt divu nacionālās atlases uzvarētāju darbi tiks iekļauti Eiropas Padomes rīkotā starptautiskā izstādē un publicēti kopīgā katalogā.

Eiropas Padomes starptautisko jauniešu fotokonkursu "Kultūras mantojums fotogrāfijās" Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija Latvijā rīko katru gadu.

Ar katru gadu dalībvalstu skaits konkursā pieaug. 2009.gada konkursā piedalījās 58 valstis, pārsniedzot Eiropas Savienības robežas, tika iesniegtas 120 300 fotogrāfijas un izsniegti 205 diplomi. Starptautiskā fotokonkursa mērķis ir mudināt jauniešus apzināt lokālās kultūrvēsturiskās vērtības un ar fotomākslas palīdzību veicināt saudzīgu attieksmi pret kultūras mantojumu. Vienlaikus konkursa laureātiem tā ir iespēja reprezentēt savas valsts kultūras vērtības fotoizstādēs ārvalstīs.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija jauniešu darbus gaidīs līdz 23.aprīlim (pasta zīmogs) inspekcijas klientu apkalpošanas centrā Pils ielā 22 katru darbadienu no plkst.10 līdz 16. Viena līdz četras fotogrāfijas iesniedzamas digitālā veidā (ierakstītas CD JPEG formātā ar minimālo izšķirtspēju 3000x2000 pikseļu) un izdrukas veidā (izmērā 15x20 centimetri).

Papildu informācija par konkursu, kā arī dalībnieku pieteikuma veidlapas atrodamas inspekcijas mājaslapā "www.mantojums.lv", vai informāciju var iegūt pa tālruni 67 224 519 un e-pastu "baiba.murniece@mantojums.lv" vai katrina.kuakine@mantojums.lv.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: ShiYali

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties