#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Francijas finanšu ministre: Jānosaka "iebiedēšanas sankcijas" parādu skartajām eirozonas valstīm
, 2010. gada, 17.maijs, 2010

Eirozonas valstīm, kuras pārkāpj Eiropas Savienības (ES) noteikumus par budžeta deficīta un parādsaistību apjomu, vajadzētu noteikt "iebiedēšanas sankcijas", tostarp atņemt balsošanas tiesības, pirmdien izteicās Francijas finanšu ministre Kristīne Lagāra.

"Mums nepieciešams pārbaudīt, kā fiskālo noteikumu pārkāpējiem vislabāk noteikt sankcijas," intervijā Vācijas laikrakstam "Frankfurter Allgemeine Zeitung" sacīja Lagāra. "Tām jābūt iebiedējošām. Mēs, piemēram, varētu apsvērt iespēju ieturēt ES strukturālo un kohēzijas fondu līdzekļus, kā arī pastāv iespēja atņemt balsošanas tiesības.

Taču iespēja valstis uz laiku izslēgt no eirozonas būtu sarežģīta, uzsvēra ministre.

ES Stabilitātes un izaugsmes pakts nosaka, ka bloka dalībvalstīm budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet parādsaistības - 60% no IKP. Teorētiski, šo noteikumu pārkāpējiem var tikt piemērots naudassods, taču praksē šādu gadījumu ir bijis maz.

"Patlaban mums ir iespēja piemērot naudassodus, taču man šķiet visai dīvaini piešķirt soda naudu valstij, kura jau tāpat nonākusi finansiālās grūtībās," norādīja Lagāra.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties