#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Gatavi attīstīt kopīgu piena pārstrādes projektu
, 2010. gada, 01.septembris, 2010

Latvijas piena pārstrādes kooperatīvu "Trikāta KS", "Dzēse" un "Piena partneri KS" vadītāji šodien iesnieguši vēstuli zemkopības ministram Jānim Dūklavam (ZZS), kurā vēlreiz apstiprina to, ka piena kooperatīvi ir izstrādājuši biznesa plānu kopīga piena pārstrādes projekta realizācijai un iesnieguši to Lauku atbalsta dienestā atbilstoši vispārpieņemtai kārtībai.

Piena ražotāju kooperatīvu pārstāvji uzsver, ka vairāk nekā 600 zemnieku saimniecību, ko pārstāv kooperatīvi, vienojušies par labāko scenāriju Eiropas piešķirtā deviņu miljonu latu līdzfinansējuma izmantošanai piena nozares restrukturizācijai un informējuši par to zemkopības ministru jau šā gada jūlijā.

Iesniegtais projekts paredz uz AS "Trikātas siers" bāzes veidot jaunu siera un vājpiena koncentrāta ražotni, kas tādējādi nodrošinātu garantētu piena iepirkumu zemniekiem un sekmētu augsta pievienotās vērtības produktu ražošanu gan vietējam, gan eksporta tirgum. "Esam izvēlējušies tehnoloģiju, ir skaidri saprotami produkcijas noieta tirgi un pircēji, ir aprēķināti nepieciešamie ieguldījumi un finansējuma avoti, un apstiprinām, ka esošajiem partneriem ir pieejams nepieciešamais finansējums projekta realizācijai. Esam atvērti arī sarunām par jaunu partneru piesaisti, kas nodrošinās vēl lielāku piena pārstrādes apjomu Latvijā," uzsver "Dzēses" valdes priekšsēdētājs Māris Petrēvičs.

Piena kooperatīvu izstrādāto biznesa plānu paredzēts koriģēt, ņemot vērā Eiropas Savienības atbalsta fondu saņemšanas noteikumus, kuri tiek gaidīti no Dūklava un Lauku atbalsta dienesta. Latvijas piena pārstrādes kooperatīvi "Trikāta KS", "Dzēse" un "Piena partneri KS" vēlas skaidrību par deviņu miljonu latu lietderīgu izmantošanu.

Uzņēmumu pārstāvji tikušies ar Dūklavu, lai apliecinātu, ka zemnieki ir vienojušies par deviņu miljonu latu izmantošanas plānu un gaida ātrāku lēmuma pieņemšanu šajā jautājumā, lai laicīgi gatavotu dokumentus iesniegšanai struktūrfondiem, informēja kooperatīvu pārstāvji. Dūklavs iepriekš sacīja, ka ministrija jau gadu mēģina panākt, lai paši piena kooperatīvi vispirms savā starpā vienotos par piešķirto deviņu miljonu latu izlietojumu. Dūklavs atzina, lēmums ļaut piena pārstrādes uzņēmumiem pašiem izlemt, kur tiks izmantoti Eiropas Savienības piešķirtie deviņi miljoni latu, bija kļūdains, tāpēc ministrs nolēmis personīgi tikties ar visiem lielāko kooperatīvu vadītājiem, lai līdz augusta beigām pieņemtu galīgo lēmumu. "Uzskatu par nepareizu turēt naudu iesaldētu un neļaut ar to darboties tiem, kas sen jau visu būtu izdarījuši kā nākas. Nauda jāieliek piena pārstrādē, kas ražošanas intensitāti palielinās par 10%," akcentēja ministrs.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties