#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Grieķija apstiprina pirmās ES aizdevuma daļas saņemšanu
, 2010. gada, 18.maijs, 2010

Grieķija otrdien apstiprināja, ka saņēmusi pirmo aizdevuma maksājumu no eirozonas dalībvalstīm 14,5 miljardu eiro (10,19 miljardu latu) apmērā, nodrošinot valstij iespēju atmaksāt daļu parādsaistību.

"Eiropas Komisija caur Eiropas Centrālo banku pārskaitījusi 14,5 miljardus eiro uz Grieķijas valsts kontu Grieķijas Centrālajā bankā," norādīja Finanšu ministrija, piebilstot, ka desmit eirozonas valstis piedalījušās ar abpusējiem aizdevumiem.

Valstu saraksta priekšgalā atrodas Vācijas valsts banka "KfW", kas piešķīrusi aptuveni 4,4 miljardus eiro (3,09 miljardus latu), kamēr Francija atvēlējusi vairāk nekā 3,3 miljardus eiro (2,3 miljardus latu), Grieķijas glābšanā piedaloties arī Itālijai, Spānijai, Nīderlandei, Austrijai, Portugālei, Luksemburgai, Kiprai un Maltai.

Kā ziņots, Eiropas Savienība un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) maija sākumā vienojās par 110 miljardu eiro (77,3 miljardu latu) piešķiršanu Grieķijai trīs gadu periodā.

SVF pagājušajā trešdienā Grieķijai jau pārskaitīja 5,5 miljardus eiro (3,8 miljardus latu).

Trešdien, 19.maijā, Grieķijai nepieciešams atmaksāt daļu parādsaistību deviņu miljardu eiro (6,3 miljardu latu) apmērā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties