#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Grieķija gatavojas lūgt finansiālu palīdzību
, 2010. gada, 16.aprīlis, 2010

Grieķija nolēmusi lūgt finansiālu palīdzību Eiropas Savienībai (ES) un Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF), tādējādi radīsies arī nepieciešamība īstenot papildu izmaksu samazināšanas pasākumus, piektdien vēsta grieķu laikraksti.

"Sarunu laiks ir beidzies. Pienācis sāpīgas realitātes laiks," teikts laikrakstā "Kathimerini".

Savukārt laikraksts "Ta Nea" norāda, ka Grieķijas ceturtdien izteiktā prasība pirmdien rīkot pārrunas ar ES, SVF un Eiropas Centrālo banku liecina, ka Atēnas "gatavojas lūgt palīdzību."

Laikraksts piebilst, ka šajās pārrunās galvenā uzmanība tiks vērsta uz algu samazināšanu sabiedriskajā sektorā, pensiju iesaldēšanu un valsts uzņēmumu slēgšanu.

Tajā pat laikā izdevums "Eleftherotypia" pauda bažas, vai piedāvātā finanšu palīdzība "ir zāles vai inde".

Kā ziņots, eirozonas dalībvalstu finanšu ministri svētdien vienojās uz trīs gadiem Grieķijai piešķirt 30 miljardus eiro (21,08 miljardus latu) gadījumā, ja valsts vairs nebūs spējīga finanšu tirgos iegūt līdzekļus, lai atmaksātu tās parādus un finansētu budžeta deficītu.

Aizdevumam paredzēts noteikt procentu likmi aptuveni 5% apmērā, turklāt papildu 15 miljardus eiro (10,5 miljardus latu) varētu piešķirt SVF, tādējādi cenšoties palīdzēt atjaunot uzticību Grieķijai un samazināt finanšu tirgos pieejamiem aizdevumiem noteiktās procentu likmes.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties