#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Gulbeniete organizē pusaudžu grupu mācībām Dānijā
, 2010. gada, 02.septembris, 2010

Jau otro mācību gadu gulbeniete, mūzikas skolotāja un pedagoģe Sandra Lipiņa organizē pusaudžu grupu mācībām privātā skolā (ar mūzikas novirzienu) Uge pilsētā Dānijā. Šoreiz viņa meklē 10 drosmīgus bērnus, kas ir 14 līdz 16 gadus veci, un vēlas pilnveidot angļu valodas prasmes un gūt iemaņas dāņu valodā. Mācības Uge skolā notiek saskaņā ar Dānijas izglītības sistēmu.

Tiem, kas būs izvēlējušies mācīties Dānijā, mācības Uge skolā un dzīvošana turienes internātā turpināsies līdz Ziemassvētkiem. Ja būs vēlēšanās, mācības Dānijā bērni varēs turpināt arī pēc tam," stāsta S.Lipiņa.

Par uzturēšanos skolā bērnu vecākiem būs jāmaksā noteikta ikmēneša summa, kas salīdzinoši nav liela, ņemot vērā, ka skolēniem pašiem, dzīvojot internātā, ne par ko nav jāgādā. Tiek nodrošinātas visas sadzīves vajadzības, ieskaitot sešas ēdienreizes (četras pamata ēšanas reizes un divas uzkodu reizes; uzturs dažāds, cik un ko ēst izvēlas bērni paši, ēdienkartē ir daudz dārzeņu un augļu) kopējā ēdnīcā.

S.Lipiņa uzskata, ka viņas izteiktais piedāvājums mācīties Dānijā varētu interesēt bērniem, kas vēl nezina, vai mācīsies vidusskolā un kādu profesiju dzīvē vēlas iegūt.

Viņa stāsta, ka pagājušajā mācību gadā Uge skolā mācījās 20 bērni no Gulbenes novada. Būdami Dānijā, viņi paralēli patstāvīgi apguva tos pamata izglītības programmas mācību priekšmetus, kurus nemāca Dānijā, bet kas ir obligāti Latvijā. Atgriežoties mājās, šie bērni veiksmīgi atkal iekļāvās savas valsts izglītības sistēmā un sekmīgi beidza mācību gadu.

Otrajā pusgadā Uge skolā pagājušajā mācību gadā mācījās 10 Gulbenes novada bērni. Pavasarī viņi kopā ar dāņiem kārtoja eksāmenus vācu, angļu, dāņu valodā un matemātikā. Līdz galam Dānijā visu pagājušo mācību gadu (līdz jūnija beigām) izturēja arī gulbenietis Sergejs, kas visbeidzot angļu un dāņu valodu apguva tādā līmenī, ka kopā ar vietējiem bērniem varēja kārtot eksāmenus un 10 baļļu sistēmā saņemt zināšanu novērtējumu ar 7 ballēm.

 "Uzskatu, ka tas bija iespējams tikai tāpēc, ka šis puisis aktīvi komunicēja ar vietējiem jauniešiem, uzlabojot savas svešvalodu zināšanas. Sergejs tagad perfekti runā angliski un ļoti labi jau pārvalda arī dāņu valodu. Tas ir viņa paša sasniegums, pateicoties cilvēciskajām īpašībām - draudzīgumam, prasmei kontaktēties ar vienaudžiem," saka S.Lipiņa.

Latviešu bērni Uge skolā mācās visus tos pašus mācību priekšmetus, ko dāņu bērni. Tā ir dāņu, angļu, vācu valoda, matemātika, fizika, ķīmija, bioloģija, vēsture, kristietības vēsture, sports, darbmācība (kas vairāk līdzinās radošajām darbnīcām). Papildus ikvienam ir iespēja regulāri iesaistīties peldēšanas nodarbībās, apgūt vokālo dziedāšanu, iemācīties spēlēt ritma vai basa ģitāru, bungas, klavieres vai sintezatoru. Skolēni apgūst arī mūzikas teoriju.

"Katru mācību gadu skolā iestudē kādu mūziklu. Šogad tas būs par Grieķijas tēmu. Uzsvēršu, ka mūzikas mācīšanās Uge skolā nelīdzinās klasiskās mūzikas apguvei. Nebūt ne! Tā ir populārās jeb estrādes mūzikas apguve," saka S.Lipiņa.

 Viņa pati bērniem Uge skolā māca vokālo dziedāšanu, klavierspēli, darbmācību, kā arī darbojas pie mūzikla iestudēšanas.

DZIRKSTELE.LV

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties