#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Iepazīstinās ar Elektronisko mediju likumprojektu
, 2010. gada, 16.marts, 2010

Latvijas pārstāvji gatavojas Eiropas Komisiju (EK) iepazīstināt ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas otrajam lasījumam sagatavoto Elektronisko mediju likumprojektu, kā arī pirmajā lasījumā pieņemto, šodien sēdē pastāstīja komisijas vecākā konsultante Natālija Čupāne.

Pašlaik minētā likumprojekta redakcija, lai arī vēl nesaskaņota ar Saeimas Juridisko biroju un valodniekiem, tiek tulkota, tomēr komisijas pārstāvji pagaidām atturas prognozēt, kad iztulkotā likumprojekta versija varētu tikt nodota EK, norādot, ka, visticamāk, tas tikšot darīts ar Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) starpniecību, kurai plānota tikšanās ar EK pārstāvjiem.

NRTP priekšsēdētājs Ābrams Kleckins aģentūrai LETA gan norādīja, ka nekāda tikšanās ar EK pārstāvjiem pagaidām nav saskaņota, bet komisijas pārstāvji informējuši, ka plāno ierasties Rīgā un izteikuši vēlmi savas vizītes laikā tikties arī ar NRTP.

Par tulkotā likumprojekta iesniegšanu EK Kleckins gan neko nemin, norādot, ka to patiešām ir plānots tulkot, lai izsūtītu kolēģiem ārvalstīs un uzklausītu ierosinājumus, ja tādi būs, tomēr pēc būtības neko tajā nemainot.

Saistībā ar EK pārmetumiem Latvijai par Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas pārņemšanu NRTP priekšsēdētājs lielas problēmas nesaskata, norādot, ka ap 20 valstīm ir līdzīgas problēmas ar tās ieviešanu. "Bet redzēs, kā viņi uz to skatīsies," viņš piebilst.

 

Ziņu aģentūra LETA/Nozare

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties