#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Iesaka Grieķijai apsvērt maksātnespējas pasludināšanas iespēju
, 2010. gada, 20.marts, 2010

Grieķijai vajadzētu būt gatavai pasludināt maksātnespēju, ja tā nespēs atmaksāt savus parādus, izteicies Vācijas Centrālās bankas valdes loceklis Tilo Sarazins.

Sarazins intervijā laikrakstam "Salzburger Nachrichten" norādīja, ka gadījumā, ja Grieķija nespēs finansēt valsts parādsaistības," tai vajadzēs darīt to pašu, ko citiem parādniekiem - pasludināt maksātnespēju. Tas būtu labākais brīdinājuma piemērs citām potenciāli vājajām Eiropas valstīm.

Viņš gan neminēja, kuras valstis uzskata par vājām, taču sacīja, ka "Nīderlandei, Vācijai, Austrijai, Beļģijai un Luksemburgai šādas problēmas nebūs, jo mums ir cita domāšana."

Ja Eiropas Savienības (ES) finanšu palīdzība Grieķijai ir "vienīgā iespēja aizsargāties pret nestabilām finanšu politikām vairākās valstīs un ja tās nonāk ievērojamos parādos, tad mums draud neparedzams sekas," piebilda Sarazins, kas ir viens no sešiem Vācijas Centrālās bankas valdes locekļiem.

Viņš norādīja, ka pagātnē Francijai, Itālijai un Spānijai bija tendence risināt savas parādsaistību problēmas, veicinot inflāciju, kas ne tikai samazina parādā esošās naudas reālo vērtību, bet arī apdraud noguldījumus un ekonomikas stabilitāti.

Taču Sarazins uzskata, ka situācija Grieķijā nerada tūlītējus draudus eiro vērtībai.

Grieķija jau ceturtdien brīdināja ES, ka tā varētu vērsties pie Starptautiskā Valūtas fonda (SVF), ja vien nākamajā nedēļā notiekošajā samitā nesaņems konkrētu Eiropas līderu apņemšanos palīdzēt Atēnām cīnīties ar valsts finanšu krīzi.

Grieķijai nākošo nedēļu laikā nepieciešams iegūt aptuveni 20 miljardus dolāru (14,05 miljardus latu), lai finansētu tās parādsaistības, taču, ņemot vērā valsts ekonomikas nestabilitāti, finanšu tirgi Atēnām šo naudu aizdos tikai ar ļoti augstām procentu likmēm.

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties