#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Informēs par pasažieru tiesībām
, 2010. gada, 29.jūnijs, 2010

Pateicoties Eiropas mēroga reklāmas kampaņai 23 valodās, ko šodien uzsākusi Eiropas Komisija, pasažieriem būs vieglāk saņemt informāciju par savām tiesībām, ceļojot ar vilcienu vai lidmašīnu.

Lai gan Komisija pēdējos gados ir ieviesusi tiesību aktus, kas nosaka, ka uz visiem gaisa un dzelzceļa pasažieriem visā Eiropas Savienībā attiecas vienādi standarti, tomēr ne visi pasažieri vēl zina savas tiesības. Lai šo situāciju labotu, sākot ar šodienu — brīvdienu sezonas pašā sākumā — lidostās un vilcienu stacijās visās dalībvalstīs tiks izvietoti plakāti, atgādinot cilvēkiem par viņu tiesībām. Ceļotāji varēs arī iepazīties ar bezmaksas informācijas lapām, kā arī īpaši izstrādātu tīmekļa vietni visās Eiropas Savienības oficiālajās valodās.
Komisijas priekšsēdētāja vietnieks, atbildīgais transporta politikas jautājumos Sīms Kallass paziņoja: “Šobrīd, kad miljoniem eiropiešu gatavojas uzsākt godam nopelnītās brīvdienas šajā vasarā, mēs vēlamies, lai viņu ceļojumi ritētu, cik vien iespējams, bez sarežģījumiem, lai viņi zinātu savas tiesības un, ja nepieciešams, zinātu arī, kā iegūt atbalstu, pieprasot šīs tiesības. Informācijas nekad nevar būt pārāk daudz. Ceram, ka ar viegli pamanāmiem plakātiem lidostās visā Eiropā un izmantojot informācijas lapas un tiešsaistes informāciju visās ES valodās, mēs varēsim aizsniegt miljoniem pasažieru, kuri ceļos šajā vasarā un tai sekojošajos mēnešos.”
“Jūsu pasažieru tiesības rokas stiepiena attālumā” (Your Passenger Rights At Hand) kampaņas ietvaros atklāta arī šāda tīmekļa vietne: http://ec.europa.eu/passenger-rights. Šajā tīmekļa vietnē pasažieri var uzzināt, kādas ir viņu tiesības attiecībā uz katru transporta veidu. Pamattiesības izklāstošas informācijas lapas un plakātus varēs atrast kā vilciena stacijās, tā lidostās un tamlīdzīgās vietās. Šī informācija pieejama visās ES oficiālajās valodās tā, lai katram būtu iespējams saņemt informāciju savā dzimtajā valodā.
Pasažieru tiesības nosaka, uz ko cilvēkiem ir tiesības, ja radušās problēmas ceļojuma laikā. Piemēram, ja viņu ceļojums tiek aizkavēts vai atcelts vai ja nozaudēta vai bojāta viņu bagāža. Pasažieru tiesības garantē arī tādu pašu attieksmi pret cilvēkiem, kuri ir invalīdi vai kuru pārvietošanās spējas ir ierobežotas.
Komisija darbojas, lai paplašinātu pasažieru tiesību piemērošanu citiem transporta veidiem. Jo īpaši tā ir izteikusi priekšlikumus arī attiecībā uz pasažieriem, kuri ceļo pa jūru vai iekšzemes ūdensceļiem, un tiem pasažieriem, kuri ceļo ar autobusu. Atkarībā no attīstības likumdošanas jomā Eiropas Parlamentā un Padomē ir, iespējams, ka šādus priekšlikumus pieņems jau šogad. Tiklīdz tie tiks pieņemti, pasažieriem tiks piedāvāta atjaunināta informācija ar kampaņu, kas ilgs divus gadus.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties