#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Interese par darbu ārzemēs mazinājusies
, 2010. gada, 06.aprīlis, 2010

Šogad par darba iespējām ārzemēs pie Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) konsultantiem Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs visā Latvijā ir vērsušies 3432 cilvēki.

Kā liecina EURES konsultantu apkopotie dati, šogad iedzīvotāju interese par darba iespējām ārzemēs ir nedaudz rukusi, jo, piemēram, pērn pirmajos divos mēnešos tika sniegtas 3978 konsultācijas.

Tai pat laikā ir vērojama tendence, ka cilvēkus vairāk interesē nodarbinātība ārvalstīs uz pastāvīgu laiku, ļoti daudzi interesenti uzdod jautājumus par pārcelšanās iespējām kopā ar ģimeni.

Šogad cilvēki visvairāk vēlas doties darba gaitās uz Lielbritāniju, Somiju, Norvēģiju, Zviedriju, Vāciju un Nīderlandi. No pieprasītāko valstu topa, salīdzinot ar aizvadīto gadu, ir izkritusi Īrija un Dānija, taču ienākušas tādas valstis, kā Somija un Nīderlande. Cilvēki, kuriem dzimtā valoda ir krievu, diezgan nopietni interesējas arī par nodarbinātības iespējām jaunajās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs – Polijā, Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā. Ir interese arī par darba iespējām Latvijas tuvākajās kaimiņvalstīs – Krievijā, Lietuvā un Igaunijā. Cilvēki ir gatavi veikt dažādus vienkāršos darbus, strādāt lauksaimniecībā, būvniecībā, viesnīcu un restorānu pakalpojumu jomā, transportā un medicīnā.

Patlaban EURES darba mobilitātes portālā ir pieejamas 923777 vakances. Kā ziņots, pērn ar jautājumiem par darba iespējām ārzemēs pie EURES konsultantiem vērsās 20 778 cilvēki, salīdzinoši 2008.gadā NVA tika sniegta 9051 konsultācija EURES jautājumos.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties