#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Interneta dēļ tūrisma aģentūras zaudējušas 10%-15% klientu
, 2010. gada, 17.septembris, 2010

Liela daļa tūristu ceļojumus rezervē internetā saviem spēkiem bez aģentūru un arī to interneta rezervāciju sistēmu starpniecības, kā rezultātā tūrisma aģentūras pēdējo gadu laikā zaudējušas ap 10%-15% klientu.

To intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "Latvia Tours" direktore Ieva Keiša.

"Jebkurš nozīmīgs tirgus spēlētājs ir ņēmis vērā šo tendenci un izveidojis interneta rezervēšanas platformu - interneta rezervēšanas portālu vai pat vairākus. Tas ļauj relatīvi zaudēto klientu daļu kaut kādā veidā tomēr paturēt - piedāvājot citu pārdošanas kanālu - internetu," norādīja Keiša.

Provizoriskie aprēķini liecina, ka tūrisma aģentūras pēdējo gadu laikā ir zaudējušas aptuveni 10%-15% klientu, kuru vidējais vecums ir 20-30 gadi, kuri ir prasmīgi interneta lietošanā un spēj paši komplektēt ceļojumus.

Tomēr tendence esot tāda, ka daļa zaudēto klientu atgriežas pie ceļojumu aģentūrām. "Atgriežas arī tādi, kuriem pašiem patīk plānot savu ceļojumu, jo daļa no ceļojuma plānošanas ir konsultācijas ar ceļojumu aģentu. Patlaban konsultanti daudz laika tērē pārdošana sarunām, tomēr ne vienmēr tas vainagojas ar rezultātiem," atzina "Latvia Tours" vadītāja.

Tūrisma kompānijas SIA "Latvia Tours" apgrozījums 2009.gadā bijis 9,2 miljoni, kas ir par 47% mazāk nekā 2008.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 17,51 miljonu latu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informācija.

"Latvia Tours" peļņa 2009.gadā bija 28 394, bet gadu iepriekš - 112 962 latu.

"Latvia Tours" reģistrēta 1992.gada martā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 80 000 latu.

Kā liecina "Firmas.lv" datubāze, 2008.gada 20.maijā mainījies uzņēmuma īpašnieku sastāvs. Ja iepriekš visas kapitāldaļas piederēja Beļģijas iedzīvotājai Tatjanai Verjē, tagad viņai pieder 51,25%, savukārt pārējie 48,75% tagad pieder Beļģijas iedzīvotājam Dāvidam Verjē.

Pilnu intervijas tekstu ar Keišu var lasīt biznesa portālā "Nozare.lv" sadaļā "Viedokļi, intervijas".

LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties