#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Izsludina fotokonkursu „Eiropa Latgalē: lobs loba namaitoj”
, 2010. gada, 20.augusts, 2010

Ar mērķi atklāt Eiropas vērtības Latgalē ir izsludināts fotokonkurss „Eiropa Latgalē: lobs loba namaitoj”, kur aicināti piedalīties fotogrāfi amatieri bez vecuma ierobežojuma.

Fotokonkursa rīkotāji aicina saskatīt Latgalē, Latgales cilvēku dzīvē, valodā, tradīcijās, mājā un saimē, ticībā, darbos, svētkos un notikumos tādas Eiropas vērtības kā, piemēram, demokrātija, cilvēktiesības, reliģijas un apziņas brīvība, kultūru iecietība, brīvais tirgus, solidaritāte, labklājība un sociālā aizsardzība.

Viena no fotokonkursa idejas autorēm, „Latgolys Studentu centra” valdes locekle Anna Briška norāda, ka caur fotogrāfiju ir iespēja atklāt arī tās īpašās lietas, parādības, ar kurām Latgale ir unikāla Eiropā, kas saista vietējos iedzīvotājus, kā arī pievelk šeit gostus (latgaliski ‘viesi’) - citu Latvijas novadu cilvēkus, dažādu valstu brīvprātīgos jauniešus, studentu apmaiņas dalībniekus, māksliniekus, uzņēmējus u.c. Varbūt Latgalē ir atrodamas tādas vērtības, kas citviet Eiropā jau ir izzudušas?

Lai piedalītos fotokonkursā, līdz 2010.gada 10.septembrim fotogrāfijas jāatsūta fotokonkursa rīkotājiem digitālā veidā (jpg formātā, īsākā mala vismaz 1200 pikseļi), klāt pievienojot aprakstu (kad un kur foto uzņemts, kā šī fotogrāfija, Tavuprāt, atspoguļo konkursa tēmu „Latgale Eiropā: lobs loba namaitoj”), kā arī ziņas par autoru (vecums, dzīvesvieta, kontakttālrunis). Viens autors konkursā var iesniegt 1-3 darbus. E-pasta adrese darbu iesūtīšanai: lgsc-rezekne@inbox.lv.

No iesūtītajiem darbiem tiks izvirzīti darbi, kuri tiks iekļauti bukletā un iekļauti ceļojošā fotoizstādē. Konkursa dalībnieku apbalvošanas pasākums un fotogrāfiju izstādes atklāšana notiks septembra nogalē Rēzeknē.

Fotokonkursu rīko EK „Europe Direct” informācijas centrs Rēzeknē sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un biedrību „Latgolys Studentu centrs”.

Plašāka informācija: Dagnija Bramane, mob. 28362243, e-pasts: lgsc-rezekne@inbox.lv, Jānis Sutins, EK „Europe Direct” informācijas centra Rēzeknē koordinators, tālr. + 371 64622695.

EK „Europe Direct” informācijas centrs Rēzeknē
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties