#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Janukovičs: Ukrainas prioritāte ir integrācija ES
, 2010. gada, 24.augusts, 2010

Ukrainas prioritāte ir integrācija Eiropas Savienībā (ES), otrdien apliecināja prezidents Viktors Janukovičs, šādi vēršoties pret kritiķiem, kas viņa valdību Kijevas-Maskavas uzlabojušos attiecību dēļ apsūdz nodevībā.

Uzrunā par godu 19.gadadienai, kopš Ukraina pasludināja neatkarību no PSRS, Janukovičs arī noraidīja apsūdzības, ka viņš valstī apdraud mediju brīvību. "Integrācija Eiropā joprojām ir mūsu ārpolitikas prioritāte," uzrunājot aptuveni 2000 Neatkarības laukumā, Kijevas centrā, sapulcētos cilvēkus, sacīja prezidents. "Ir skaidrs, attiecību normalizēšana ar Krieviju neapdraud integrāciju ES, bet gluži pretēji - sekmē to," skaidroja Janukovičs.

Prezidenta oponenti bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko vadībā viņu apsūdz nodevībā un Ukrainas interešu pārdošanā. Turklāt atsevišķi mediji kritizē Janukoviču, ka viņš ierobežo preses brīvību, kas tiek uzskatīta par vienu nedaudzajiem taustāmajiem Oranžās revolūcijas ieguvumiem. Ir bijušas oligarhu-mediju īpašnieku interešu konfliktu izraisītas problēmas, bet valdība nekad nav bijusi iejaukta, skaidroja prezidents. "Kā konstitūcijas garants es darīšu visu, lai nepieļautu, ka pret medijiem tiek vērsts kaut vismazākais spiediens, lai arī no kāda sektora tas nāktu," solīja Janukovičs.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties