#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jau rīt notiks akcija "Atpakaļ uz skolu"
, 2010. gada, 06.maijs, 2010

Astoto gadu pēc kārtas European Schoolnet sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizē pasākumu kopumu "Eiropas Pavasaris", kura ietvaros Latvijā trešo reizi tiek rīkota akcija "Atpakaļ uz skolu 2010". Tās laikā valsts pārvaldē un Eiropas Savienības (ES) institūcijās strādājošie, kā arī citi eksperti ES jautājumos dodas uz skolām, lai stāstītu jauniešiem par ES un veicinātu viņu izpratni par to. Šogad akcija Eiropas nedēļas ietvaros notiks 7.maijā.

Akcijā piedalās 70 dalībnieki no dažādām valsts un ES institūcijām un citi ES lietu eksperti. Priecē fakts, ka akcijas dalībnieki apmeklēs skolas visos reģionos, tādējādi veicinot jauniešu izglītošanu par ES jautājumiem visā Latvijā. Pavisam akcijas ietvaros tiks apciemotas 65 dažādas Latvijas skolas. Pērn visā Eiropas Savienībām pavisam ap 600 ierēdņu no dažādām Eiropas Savienības institūcijām pagājušajā gadā apmeklēja savas bijušās skolas.

Šogad akcijā ir iesaistījušās valsts augstākās amatpersonas, proti, Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze, trīs ministri - satiksmes ministrs Kaspars Gerhards, kultūras ministrs Ints Dālderis, labklājības ministrs Uldis Augulis -, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, Tieslietu ministrijas un Ārlietu ministrijas Valsts sekretāri, kā arī Latvijas Institūta direktors Ojārs Kalniņš. Šogad skolu akcijai piepulcējas "Team Europe" eksperti - Eiropas lietu zinātāji.

Akciju organizē jauniešu nevalstiskā organizācija Klubs "Māja" - jaunatne vienotai Eiropai sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta informācijas biroju. Projekta koordinēšanu finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

* European Schoolnet - Eiropas skolu tīkls, kurā ietilpst 31 izglītības ministrija Eiropā

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Foto: freerangestock.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties