#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jau rīt Ventspilī apbalvos konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” uzvarētājus
Ilze Mutjanko, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 
, 2012. gada, 13.septembris, 2012

Piektdien, 14.septembrī, Ventspilī notiks konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” apbalvošanas ceremonija, kurā godinās un apbalvos ne tikai pašvaldības, bet arī suminās Eiropas Gada cilvēkus 2012. Konkursa komisija, apmeklējot pašvaldības, vērtēja gan pašvaldību paveikto aktīvās novecošanas un starppaaudžu sadarbībā, gan arī meklēja cilvēkus katrā pašvaldībā, kuri devuši lielu ieguldījumu savā pašvaldībā starppaaudžu sadarbībā, veselīga dzīvesveida popularizēšanā, senioru vērtības celšanā un Eiropas Savienības vērtību popularizēšanā. Noslēguma pasākumā apbalvos 15 pašvaldības un godinās 75 Eiropas Gada cilvēkus no šīm pašvaldībām

Ceremoniju krāšņos arī Ventspils senioru kolektīvi, Rūjienas pūtēju orķestris „Tālavas taurētājs”, kurā spēlē vai visu paaudžu mūziķi, kā arī varēs dzirdēt Gulbenes novada Druvienas pamatskolas koklētāju priekšnesumu, turklāt mazie druvienieši spēlē uz pašu gatavotām koklēm. Pasākumu atklās Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis kopā ar Eiropas gada Labas gribas vēstnieku – Ventspils Centra sākumskolas zēnu kora solistu Miku Laksbergu. Svinīgais pasākums notiks Ventspils Jaunrades namā Maiznieku ielā 11, sākums plkst. 13:00.

Kā jau iepriekš ziņots, nomināciju „Eiropas Gada pašvaldība 2012” ieguvusi Ventspils pilsētas pašvaldība un Gulbenes novada pašvaldība. Uzvarētāji pirmajā nominācijā „Pašvaldība starppaaudžu sadarbībai” ir Jelgavas pilsētas pašvaldība un Alojas novada pašvaldība. Otrā nominācija „Pašvaldība senioru vērtības celšanai sabiedrībā” piešķirta Balvu novada pašvaldībai un Daugavpils pilsētas pašvaldībai. Trešā nominācija „Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam” piešķirta Liepājas pilsētas pašvaldībai un Dobeles novada pašvaldībai, bet nominācija „Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un iedzīvotāju iesaistei” piešķirta Rīgas pilsētas pašvaldībai. Savukārt pārējās finālistes - Rūjienas novada pašvaldība, Bauskas novada pašvaldība, Kuldīgas novada pašvaldība, Jūrmalas pilsētas pašvaldība, Dagdas novada pašvaldība un Valmieras pilsētas pašvaldība – saņems speciālbalvas, kā arī atzinību par panākumiem konkrētā sfērā un piedalīšanos konkursā.

Turpinot labās tradīcijas, ko LPS aizsāka, rīkojot konkursu „Sakoptākais Latvijas pagasts”, šogad pirmo reizi apbalvos Eiropas Gada pašvaldību. Katru gadu šī konkursa tēma mainīsies atbilstoši Eiropas Gada tēmai. Šis gads ir veltīts aktīvai un veselīgai novecošanai un paaudžu sadarbībai. 2012. gada mērķis ir veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju aktīvai, veselīgai novecošanai un paaudžu solidaritātei, veselīgam dzīvesveidam, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un sabiedrības iesaistei starptautiskā sadarbībā.

Konkursu Latvijas Pašvaldību savienība rīko sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Izglītības un zinātnes ministriju, Veselības ministriju, Labklājības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Konkursu „Eiropas Gada pašvaldība 2012” atbalsta Latvenergo koncerns, Swedbank AS, AS „Latvijas Valsts meži”, AS „Grindeks”, Taipejas misija Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Godmanis, AS „Valters un Rapa” un AS „Laima”.

Konkursa informatīvie atbalstītāji ir „Latvijas Avīze”, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un žurnāls „Logs”.
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties