#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jauna grāmata par biznesu Latvijā
, 2010. gada, 09.septembris, 2010

Kā mazu uzņēmumu pārvērst par tirgus līderi.

Ja esat pietiekami uzņēmīgs, lai veidotu pats savu uzņēmumu un vēlaties smelties padomu un iedvesmu savas ieceres īstenošanai, tad jaunā grāmata Aivars Žimants: ar skatu uz pasauli ir domāta tieši jums.

Šajā grāmatā uzņēmējs Aivars Žimants stāsta par to, kā nelielu uzņēmumu pārvērst par tirgus līderi un saglabāt šo pozīciju arī pārmaiņu laikos.
Jauno grāmatu klajā laidusi izdevniecība Lietišķās informācijas dienests.
 
Par Aivaru Žimantu
Aivars Žimants pats nekad nesot centies kļūt par priekšnieku un skolas gados izvēlējies apgūt elektriķa arodu, taču liktenim bijuši citi plāni. Viņa karjeras sakumā dabas dotās un elektriķa darbā izkoptas spējas “atrast īsto kontaktu un savienot pareizos vadiņus” atzinīgi novērtētas ne tikai elektriķa un sakarnieka darbā, bet arī saskarsmē ar cilvēkiem. Arī vadītāja dotības, apsviedīgums un žiperīgums nav palikuši nepamanīti un Aivars Žimants ar laiku no sakarnieka paaugstināts par sakaru brigādes priekšnieku.
Arī uzņēmības īstenot jaunas idejas Aivaram Žimantam nav trūcis. Piemēram, kopā ar draugiem viņš savulaik uzsācis izbraukuma tirdzniecību ar saldējumu, kas 80. gadu beigās bijis liels deficīts, un kopā ar ģimeni īstenojis ideju par elitāru gardumu veikaliņu Sabilē. Pārtikas biznesā “tā pa īstam” Aivars Žimants nonācis pēc uzaicinājuma strādāt Sabiles augļu un dārzeņu konservu rūpnīcā par sagādnieku. Vēlāk viņš pieņēmis jaunu izaicinājumu kļūt par Pūres Dārzkopības izmēģinājumu stacijas konservu ceha vadītāju.
Pūri, kuras zīmols bijis pazīstams kopš 1720.gada, Aivars Žimants spējis pārvērst no neliela konservu ceha par Pure Food - par vienu no vadošajiem industriālo pārtikas piedevu ražotājiem Baltijā un Austrumeiropā, kas savu produkciju (300-500 produktu nosaukumu) piegādā piena pārstrādes kombinātiem, konditorejas uzņēmumiem un saldējumu ražotnēm. Turklāt Pure Food ne tikai arvien uzlūko jaunus tirgus, piemēram, Ukrainu un Krieviju, bet arī piedāvā jaunu produktu - trifeles (ekskluzīvas šokolādes konfektes ar pildījumu).
Aivars Žimants atzīst: “Krīzes brīžiem tuvojoties, es ieteiktu negaidīt, bet rīkoties. Katra veltīgi izšķiestā minūte, stunda vai diena vēlāk atstās iespaidu uz ilgiem laika periodiem, un tad jau saglābt iekavēto ir daudz sarežģītāk. Ja šo vienkāršo mācību ievērotu ikviens un visi kopā, tad, domāju, krīzes problēmas atrisinātos vienkāršāk un sekas nebūtu tik jūtamas. Pasaules evolūcijas laikā ir bijuši neskaitāmi periodi, kad klājas labi, ir bagātīgas ražas, valda pārticība un visi ir apmierināti. Pēc laika nāk sausums, trūkums, visādas likstas. Ar to jārēķinās un jāprot gatavoties ne tikai materiālā, bet arī garīgā ziņā.
Neliekuļojot un nepārspīlējot varu teikt, ka es kā uzņēmējs šajos laikos, ko citi raksturo ar visai baisiem apzīmējumiem, jūtos labi. Ziniet, kāpēc? Tāpēc, ka es uz visu notiekošo raugos ar labestību un optimismu. Nīgram un neapmierinātam cilvēkam pat putna piens būs rūgts. Es tāds neprotu un negribu būt.”
Par sēriju Latvijas veiksmes stāsti
Jaunā grāmata Aivars Žimants: ar skatu uz pasauli ir sērijas Latvijas veiksmes stāsti trešais izdevumus. Šajā sērijā jau iznākušas grāmatas Sarunas ar Normundu Skauģi par biznesu un laiku un Iļja Gerčikovs: Būt kopsolī ar laiku.
Sērija Latvijas veiksmes stāsti apzina Latvijas biznesa pērles un stāsta par Latvijas uzņēmēju panākumiem jaunu tirgu apguvē un jaunu produktu un pakalpojumu radīšanā, kā arī atklāj jaunu ideju un iedvesmas avotus, kur smelties spēku.
Latvijas veiksmes stāstus izdod izdevniecība Lietišķās informācijas dienests.
Papildinformācija par grāmatu:
http://www.lid.lv/ sadaļas Grāmatu sērijas apakšsadaļā Visas grāmatas.
http://www.lid.lv/lv/katalogs/get/shopcat/48/shopprod/1457
Par izdevniecību Lietišķās informācijas dienests (http://www.lid.lv/)
Kā padomdevējs biznesā izdevniecība Lietišķās informācijas dienests vietējā tirgū darbojas jau vairāk nekā 17 gadus. Izdevniecība regulāri informē par jaunumiem LR un ES normatīvajos dokumentos (abonentizdevumi un www.e-likumi.lv), sniedz risinājumus grāmatvedības, finanšu un likumdošanas jautājumos (konsultācijas, grāmatvedības pakalpojumi, semināri, žurnāls Bilance, http://www.bilance.lid.lv/, žurnāls Praktiskais Likumdošanas Ziņnesis ), kā arī izdod biznesa literatūru – uzņēmējdarbībā un karjeras izveidē aktuālus un praktiski pielietojamus pieredzējušu Latvijas un ārvalstu ekspertu padomus.

LETA/ Nozare.lv
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties