#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jauni noteikumi norēķinu kontu pārcelšanai no vienas bankas uz citu
, 2009. gada, 03.novembris, 2009

Sākot ar 2009. gada 1. novembra Eiropas Savienībā būs vieglāk pārvietot norēķinu kontu no vienas bankas uz citu tajā pašā dalībvalstī.

Šis uzlabojums panākts, pateicoties Eiropas Banku nozares komitejas (EBIC) pieņemtajiem “Kopējiem bankas konta mainīšanas principiem”. Minētie principi šobrīd tiek ieviesti ES dalībvalstīs.

Jaunie principi paredz, ka ikreiz, kad klients vēlēsies norēķinu kontu pārvietot uz citu banku, jaunā banka piedāvās palīdzību bankas maiņas procesā.

Iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Č. Makrīvijs teica: “Esmu gandarīts, ka nacionālās banku asociācijas vienošanos par pašregulāciju ir uztvērušas nopietni un gādājušas par to, lai kopējos principus varētu piemērot jau no 1. novembra. Mēs īpaši modri raudzīsimies, lai dalībvalstīs šie principi tiktu faktiski īstenoti.”

Saskaņā ar informāciju, ko Eiropas Komisijai sniedza Eiropas Banku nozares komiteja (EBIC), visas nacionālās banku asociācijas, izņemot Rumānijas asociāciju, ir veikušas vajadzīgos pasākumus šo pašregulācijas principu ieviešanai attiecīgajā dalībvalstī. Portugālē un Polijā principu piemērošana aizkavēsies attiecīgi par 1 un 2 mēnešiem. Lielākā daļa nacionālo banku asociāciju ir paziņojušas, ka maksa par bankas maiņu no klientiem netiks iekasēta.

Kopējie bankas konta mainīšanas principi, ko 2008. gada decembrī pieņēma Eiropas Banku nozares komiteja, paredz, ka gadījumos, kad klients vēlēsies pāriet uz citu banku, jaunā banka darbosies kā galvenais kontaktpunkts un piedāvās palīdzību bankas maiņas procesā. Tā sazināsies ar iepriekšējo banku, lai nodrošinātu, ka jaunā banka var ātri un netraucēti uzsākt klienta periodisko maksājumu, piemēram, tiešā debeta un regulāro maksājumu, izpildi. Visbeidzot, jaunā banka palīdzēs klientam slēgt veco kontu un konta atlikumu pārvietot uz jauno kontu.

Vairāk informācijas: http://ec.europa.eu/internal_market/finservices-retail/mobility/baeg_en.htm
 

Ziņa sagatavota pēc Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā materiāliem.

Foto: Chance Agrella

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties