#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jaunie diplomāti forumā Rīgā gatavoja priekšlikumus politikas veidotājiem
BNS 
, 2012. gada, 17.septembris, 2012

Rīgas konferences ietvaros piektdien ar 29 Baltijas valstu jauniešu dalību Eiropas Savienības mājā sākās divas dienas garais Jauno diplomātijas profesionāļu forums, kurā jaunie un talantīgie diplomāti sekoja līdzi konferencē diskutējamiem jautājumiem par starptautiskajām attiecībām, aizsardzības un drošības politiku un diplomātiju, un sagatavoja arī savus ieteikumus izmaiņām politikas veidotājiem.

Jauno diplomātijas profesionāļu forums šogad norisinājās jau otro reizi, un šoreiz dalībnieku pulks  paplašinājās ar dalībniekiem arī no Lietuvas un Igaunijas.

Foruma atklāšanā "Sorosa fonda – Latvija" izpilddirektors Andris Aukmanis pauda prieku redzēt jaunos diplomātus un par to, ka dalībnieki šogad nāk jau no visām trim Baltijas valstīm. Viņš arī uzsvēra, ka ir nepieciešama jaunā paaudze, kas ir izglītota arī Eiropas Savienības problēmjautājumos.

Aukmanis arī uzsvēra, ka mūsdienās ļoti nozīmīga ir kritiskā domāšana un spēja diskutēt un izteikt savu viedokli. Viņš foruma dalībniekiem novēlēja, lai divas forumā pavadītās dienas būtu interesantas un aizraujošas, un aicināja iesaistīties diskusijās un lietot kritisko domāšanu.

Forumā bija iespēja topošajiem ekspertiem vienuviet vērot tiešraidē "Rīgas konferences 2012" diskusiju paneļus, satikt ekspertus no Rīgas konferences viesu vidus, kā arī debatēt par aktuālākajiem starptautiskās darba kārtības jautājumiem. Jaunieši darbojās vairākās nelielās grupās un diskutēja par Eiropas Savienības un NATO jautājumiem. Savukārt jautājumus konferences dalībniekiem jaunieši varēja uzdot, izmantojot sociālos tīklus.

Šā gada Rīgas konferencē diskusijas fokusējās uz tādiem jautājumiem kā eiro zonas krīze; cīņa par ietekmi Arktikas reģionā; kas ir sagaidāms no Baltkrievijas; kādas pārmaiņas tuvākajā nākotnē paredzamas ASV un Eiropas attiecībās; NATO gatavība dalībvalstu finansiālajām problēmām, kā arī citām starptautiski nozīmīgām tēmām.

Foruma laikā izstrādātie ieteikumi politikas veidotājiem pēc foruma tiks publicēti Rīgas konferences 2012 mājas lapā www.rigaconference.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties