#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jauniešu iespēju iniciatīvas “We Mean Business” nacionālā informācijas diena Latvijā
Iniciatīvas “We Mean Business” preses pārstāvji Juliane Walter 
, 2012. gada, 18.oktobris, 2012

Jauniešu iespēju iniciatīvas “We Mean Business” nacionālā informācijas diena Latvijā sniedza ieskatu ieguvumos, ko dod ārvalstu stažieru uzņemšana

2012. gada 21. Septembrī, Rīgā, norisinājās jauniešu iespēju iniciatīvas “We Mean Business” Latvijas nacionālajā informācijas diena ,kurā tika demonstrēts, kā uzņēmumi var gūt labumu, nodarbinot ārvalstu stažierus. Nacionālā informācijas diena notika Izglītības un zinātnes ministrijā Rīgā.

Iniciatīva “We Mean Business” mudina uzņēmumus radīt vairāk prakses vietu, lai jauniešiem, kas iesaistījušies programmās Erasmus un Leonardo da Vinci, dotu iespēju uzlabot savas prasmes un iemaņas, veicinātu viņu nodarbināmību, kā arī uzņēmumu konkurētspēju un jaunu darbinieku piesaisti.

Pasākuma atklāšanā uzrunu teica Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Lauma Sīka. Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā pārstāve Gundega Lapiņa iepazīstināja ar kampaņu “We Mean Business”. Turpinājumā sekoja Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāvju Baibas Kārkliņas un Dārtas Darbiņas prezentācijas par programmām Leonardo da Vinci un Erasmus. Pēc tam izglītības iestāžu un uzņēmumu pārstāvji dalījās savā pieredzē, pārrunājot ieguvumus no sadarbības ar ārvalstu stažieriem. Pasākumu organizē Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā sadarbībā ar Latvijas Tehnoloģiju centru un Valsts izglītības attīstības aģentūru.

Piedāvājot prakses vietas, arī uzņēmumi var gūt labumu – tiem ir iespēja atrast lieliskus darbiniekus, kuru jaunās idejas var būt ļoti svarīgas, lai nodrošinātu uzņēmuma ražīgumu un konkurētspēju nākotnē. 2010./2011. mācību gadā 575 studenti no Latvijas izmantoja Erasmus piedāvātās stažēšanās iespējas citās valstīs1, un vēl 549 Latvijas studenti saņēma atbalstu no programmas Leonardo da Vinci, lai stažētos ārzemēs.

Latvijas uzņēmumi ir maz informēti par iespējām Eiropas programmu ietvaros piesaistīt stažierus no ārvalstīm. Lai ārvalstu stažieru uzņemšanā iesaistītos vairāk uzņēmumu, iniciatīvas “We Mean Business” pasākumos tiek parādīts, cik izdevīga uzņēmējdarbībā var būt starptautiska stažēšanās.

SIA “Gandrs” tirdzniecības vadītājs Edgars Ražinskis sniedza ieskatu savā sadarbībā ar stažieri Karlosu Andrē Maiju Dasilvu:
“Šis stažieris (Karloss Andrē Maija Dasilva) bija pirmais, ko uzņēmām praksē no ārzemēm, kā arī pirmais ārvalstu darbinieks mūsu kolektīvā. Sākumā mēs ļoti piesardzīgi piedāvājām viņam dažādas iespējas, jo nezinājām, ko viņš sagaida no prakses. Par spīti mūsu bažām, viss noritēja pat labāk, nekā cerēts. Izrādījās, ka Karloss ir draudzīgs un gudrs jaunietis, kas bez grūtībām sadraudzējās ar pārējiem kolēģiem un pielāgojās uzņēmuma stilam. Viņa galvenais uzdevums bija iegūt informāciju par uzņēmuma potenciālajiem sadarbības partneriem Lietuvā, Igaunijā un Zviedrijā, kā arī analizēt sadarbības iespējas un radīt uzticamu datubāzi. Karloss lieliski paveica šos uzdevumus, piedevām daloties savā iepriekš iegūtajā komercdarbības pieredzē. Tādējādi šīs sadarbības rezultātā uzņēmums saviem darbiniekiem deva iespēju iepazīties un – vēl svarīgāk – sazināties ar cilvēku, kam ir cita kultūras pieredze un identitāte, kā arī mainīt savu skatījumu un vingrināt sarunu prasmes angļu valodā.“

Plašāka informācija par to, kāpēc un kā būtu uzņemami stažieri, ir pieejama vietnē http://we-mean-business.europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties