#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jēkabpilī uzsāk aizsargdambja rekonstrukcijas projektu
, 2010. gada, 05.augusts, 2010

Šonedēļ uzsāks Jēkabpils pilsētas pašvaldības un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēto projektu „Jēkabpils aizsargdambju rekonstrukcija”.

 Projekta mērķis ir samazināt plūdu risku Jēkabpils pilsētā, kas radušies hidroelektrostacijas ūdenskrātuves izveides rezultātā. Projektā plānots pastiprināt dambja pamatfunkciju – pilsētas aizsardzību no plūdiem, papildus nostiprinot Daugavas kreisā krasta aizsargdambi, kā arī labā krasta aizsargdambi ar papildus izbūvēm (betona plākšņu stiprinājumu, betona aizsargsienu pa dambja augšējo kranti, izbūvējot to 600 – 800 cm augstumā). Tiks stiprināta vertikālā aizsargsiena Daugavas labajā krastā pie Krasta ielas starp Kuģu un Celtuves ielām. Papildus tam veiks aizsargdambja labiekārtošanas darbus un apgaismojuma ierīkošanu.

Kā informē pašvaldības Attīstības un investīciju nodaļas projektu administratore Inga Virsnīte, projekta iesniegumā "Jēkabpils aizsargdambja rekonstrukcija" paredzētās izmaksas bija 2 664 386.70 LVL, bet pēc visu iepirkumu noslēgšanās un līgumu parakstīšanas projekta izmaksu kopsumma ir krietni mazāka 1 428 364.63 LVL. Eiropas Reģionālās attīstības fonds  (ERAF ) sedz 85% no projekta izmaksām, bet Jēkabpils pilsētas pašvaldība līdzfinansē 15 %.

Aizsargdambja rekonstrukcijas darbus veiks ģenerāluzņēmējs SIA „Jēkabpils PMK”. Paredzēts, ka dambja rekonstrukciju uzsāks augusta pirmajā nedēļā, bet kopumā projektu pabeigs līdz nākamā gada 31. maijam.

 

Avots: A. Sleže, www.jekabpils.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties