#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jelgavā šodien notiks pirmais reģionālais profesionālās izglītības forums
, 2010. gada, 07.septembris, 2010

Šodien Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā, Svētes ielā 33, no plkst.11 līdz 13 notiks reģionālais profesionālās izglītības forums "Eiropas Savienības struktūrfondu atbalsts profesionālās izglītības modernizācijai".

Kā aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā, šādi forumi notiks arī Valmierā 10.septembrī - Vidzemes augstskolā, Daugavpilī 13.septembrī - Daugavpils novada domes Tautas un kultūras izglītības centrā, Liepājā 15.septembrī - Liepājas Olimpiskajā centrā un Rīgā 17.septembrī - Rīgas Amatniecības vidusskolā.

Forumu mērķis ir informēt par Eiropas Savienība (ES) struktūrfondu atbalstu un tā nodrošinātajām iespējām profesionālajā izglītībā, tostarp par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) veiktajiem un plānotajiem ieguldījumiem profesionālās izglītības iestāžu infrastruktūras modernizēšanā. Forumu laikā būs iespēja uzzināt par profesionālās izglītības iestāžu projektiem, to īstenošanas plānotajiem rezultātiem un ietekmi uz profesionālās izglītības kvalitāti, nozaru, reģionu un kopējo valsts tautsaimniecības attīstību.

Forumus organizē IZM sadarbībā arī reģionālajiem ES struktūrfondu informācijas centriem, un tos aicināti apmeklēt profesionālās izglītības iestāžu vadītāji un pedagogi, audzēkņi, dažādu nozaru speciālisti, pašvaldību pārstāvji, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji un citi interesenti. Forumu norisei ar interneta tiešraižu starpniecību aicināts sekot līdzi ikviens interesents. Foruma tiešraide tiks nodrošināta IZM mājaslapā "www.izm.gov.lv".

Forumā Jelgavā "ES struktūrfondu atbalsts profesionālās izglītības modernizācijai" informāciju un nozares skatījumu par reģionālo attīstību, tostarp par profesionālās izglītības iespējām, izaicinājumiem un modernizāciju, sniegs Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS), Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš, Zemgales plānošanas reģiona izpilddirektors Raitis Vītoliņš un Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, kā arī Jelgavas amatniecības vidusskolas absolvents, pašlaik SIA "Latvijas dizaina studija" galvenais dizaineris Gatis Jansons un IZM pārstāvji.

Profesionālajā izglītībā IZM sadarbībā ar skolām, nozaru asociācijām, plānošanas reģioniem, pašvaldībām, ministrijām, turpina īstenot tautsaimniecības izaugsmei un valsts attīstībai nepieciešamās pārmaiņas, sakārtojot profesionālās izglītības iestāžu tīklu, pilnveidojot apmācības sistēmu un ieguldot nozares attīstībā ES struktūrfondu līdzekļus.

LETA/Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties