#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jelgavas novadā sāksies projekta "Paēdušai Latvijai" noslēdzošā ražas novākšanas talka
, 2010. gada, 16.septembris, 2010

Šodien plkst.10 Jelgavas novada Līvbērzes pagasta zemnieku saimniecībā "Ozoliņi" sāksies projekta "Paēdušai Latvijai" noslēdzošā talka, kurā piedalīsies vairāk nekā 60 brīvprātīgo no Jelgavas un Rīgas.

Kā aģentūru LETA informēja labdarības portāla "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta, projektam "Paēdušai Latvijai" atbalstu izteikuši daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki un vairāki no viņiem piedalīsies arī Jelgavas talkā. Par cienastu parūpēsies veikalu tīkls "Maxima".

Uz talkošanas vietu no Rīgas tiks organizēts transports, kas plkst.8.45 talkotājus gaidīs pie Zinātņu akadēmijas ēkas, lai kopā ar "Paēdušai Latvijai" komandu dotos uz zemnieku saimniecību "Ozoliņi".

"Paēdušai Latvijai" ražas novākšanas talkas septembrī notikušas arī citviet Latvijā - Alūksnes novadā, Liepājā, kā arī Talsos, kur, pateicoties atsaucīgajiem saimniekiem, krīzes skartās ģimenes varēja novākt ražu, kas veidos būtisku viņu ziemas krājumu daļu. Daudzas zemnieku saimniecības ir aktīvi iesaistījušās ekonomiskās krīzes skarto ģimeņu atbalstīšanā, ziedojot gan kartupeļus, gan burkānus, gan arī citus dārzeņus, norādīja Dimanta.

Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" ir labdarības portāla "Ziedot.lv" projekts, kas sniedz atbalstu krīzes skarto ģimeņu nodrošināšanā ar pārtiku. Palīdzība galvenokārt domāta bezdarba un ekonomiskās krīzes skartām ģimenēm ar bērniem, kā arī bezdarbniekiem, kam beidzas pabalsta saņemšanas laiks, bet darbs objektīvu iemeslu dēļ vēl nav atrasts.

"Paēdušai Latvijai" vienai ģimenei mēnesī piešķir pārtikas palīdzību 12 kilogramu apjomā, un šajā pakā ir putraimi, grūbas, rīsi, griķi, auzu pārslas, pelēkie zirņi, makaroni, milti, eļļa, gaļas vai zivju konservi, cukurs, sausais piens, sausais buljons, maize un tēja. Vienas šādas pārtikas pakas vērtība ir vidēji 8,50 lati.

LETA/ NOZARE

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties