#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jelgavas pašvaldības investīcijām šogad plānots piesaistīt ES līdzekļus 15-20 miljonu latu apmērā
, 2010. gada, 10.jūlijs, 2010

Jelgavas pašvaldības investīcijām šogad plānots piesaistīt Eiropas Savienības (ES) līdzekļus 15-20 miljonu latu apmērā, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" atzina pilsētas mērs Andris Rāviņš.

Viņš norādīja, ka šo līdzekļu piesaistei pašvaldība aizņemsies vairāk nekā četrus miljonus latu. Rāviņš klāstīja, ka investīcijas infrastruktūras attīstībā ir viens no Jelgavas attīstības stūrakmeņiem un pilsētas infrastruktūras attīstība ir jāturpina, tomēr, lai šiem mērķiem piesaistītu ES naudu, nepieciešams pašu līdzfinansējums. Lai to iegūtu, būtiski samazinātas arī pašvaldības darbinieku algas.

"Pakļaujoties šai pamatnostādnei, mūsu darbinieki strādā tikai četras dienas nedēļā. Būtībā šis bija izmisuma solis - lai arī darba nedēļa ir saīsināta, pašvaldības darbinieku darba pienākumi nav samazinājušies. Tajā pašā laikā mūsu mērķis, šādi rīkojoties, ir gana cēls - mēs gribam apgūt maksimāli iespējamo ES projektu naudu," viņš sacīja un piebilda, ka pašvaldība var ņemt kredītu tikai ES līdzekļu apguvei.

Kopumā Jelgavas pašvaldības investīcijas paredzēts ieguldīt 21 projektā, tostarp dažos pārejošajos projektos, piemēram, Dobeles šosejas rekonstrukcijā, Jelgavas vecpilsētas infrastruktūras sakārtošanā un citos.

Rāviņš minēja, ka šogad tiks sākts Jelgavas ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumu attīstības otrās kārtas projekts, kura kopējais finansējums ir 24 miljoni eiro (16,9 miljoni latu), paralēli tiks rekonstruēts Lielās ielas posms, kā arī Jāņa Čakstes bulvāris un Raiņa iela. Tāpat plānots sākt Driksas upes krastmalas sakārtošanu, informēja pilsētas galva, paužot cerību, ka nākamgad tiks turpināta arī izglītības iestāžu siltināšana.

Avots: www.bns.lv

Foto: www.sv.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties