#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Kā mēs meklējām Eiropu...
, 2010. gada, 12.maijs, 2010

9. Maijā Vērmaņdārzā notikušajos Eiropas Savienības dārza svētku pasākumos, radošā apvienība „SKC” izcīnīja uzvaru videokonkursā „Meklējam Eiropu tepat”. Video konkurss tika finansēts no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem, kuras mērķis - sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

Ideja par piedalīšanos videokonkursā radās, jo mēs – radošās apvienības „SKC” biedri, esam jauni cilvēki ar pieredzi un izglītību mediju jomā, uzņēmējdarbībā un politikā, it īpaši saistībā ar Eiropas Savienības jautājumiem. Tādēļ iespēja piedalīties konkursā likās labs izaicinājums un lieliska iespēja parādīt radošo potenciālu, veidojot video par to, kāds ir cilvēku viedoklis par to, kas Latvijā ir mainījies kopš iestāšanās Eiropas Savienībā.
Video mērķis bija atspoguļot iestāšanās radītos izaicinājumus no dažādām pusēm, tādēļ uzklausījām ne tikai uzņēmējus, bet arī studentus, pensionārus, pašvaldību pārstāvjus un valsts sektorā strādājošos, kā arī cilvēkus ar lielu pieredzi ES jautājumos. Tas, savukārt, ļāva skaidrāk iezīmēt galvenās tendences un problēmas, ar kurām Latvija varētu saskārties nākotnē, kā arī salīdzināt Latvijas pieredzi un to, kā mēs izskatāmies uz citu valstu fona.
Robežas, gan tās, kuras varam redzēt kartē, gan tās, kuras katrs pats esam sev nosprauduši, bija viens no tematiem, kurš dominēja visvairāk. Arī mēs nonācām pie atziņas, ka viena no pamatproblēmām joprojām ir cilvēku attieksme, un, kā daudzkārt video tika pieminēts, tad ļoti svarīgi ir šīs robežas „nojaukt” mūsos pašos. Arī atziņa par to, ka galvenais ir tas, kā cilvēki paši meklē jaunas iespējas un izmanto dažādas izdevības, bija viena no video pamatdomām.
Interesanti video tapšanā bija gan ideju ģenerēšana par to, kurš ko darīs, gan cilvēku intervēšana, kas bieži vien izvērtās interesantās sarunās arī tad, kad kamera jau bija izslēgta. Tāpat arī video montāža, efektu veidošana un visbeidzot pats balsošanas process un apbalvošana. Tas viss ļāva arī mums paraudzīties uz sevi no cita skatu punkta.
Videokonkurss bija lieliska iespēja realizēt radošās idejas, un tādēļ ir divtik liels prieks par to, ka mūsu ieguldītās pūles ir attaisnojušās un novērtētas. Arī paši šajā procesā esam ieguvuši daudz jaunu zināšanu, sastapuši daudz interesantu cilvēku un uzklausījuši viņu viedokli.

Liels paldies visiem kuri mums ticēja un atbalstīja!

SKC vārdā,
Jurģis Rudmiezis, Jānis Sijāts, Aigars Ermansons, Santa Sermole, Anete Rūķe

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties