#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Kāpēc Latvieši Īrijā pelna mazāk kā lietuvieši vai poļi?
, 2010. gada, 09.jūnijs, 2010

Šodien, 9.jūnijā, ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, no pulksten 16:00 – 17:00 notiks preses pasākums „Kāpēc latvieši Īrijā pelna mazāk kā lietuvieši vai poļi”. Pasākuma ietvaros Limerikas Universitātes (Īrija) profesors Pīrss Parkers iepazīstinās ar sava pētījuma rezultātiem – latviešu viesstrādnieki Īrijā tiek diskriminēti ievērojami vairāk, salīdzinot ar citu tautību viesstrādniekiem.

Latviešu imigrantiem Īrijā klājas daudz sliktāk nekā viesstrādniekiem no citām ES dalībvalstīm. Kāpēc tā? Kurās nozarēs strādā viesstrādnieki no Latvijas? Cik lielu atalgojumu viņi saņem? Kāpēc latviešiem par to pašu darbu maksā mazāk nekā darba ņēmējiem no citām valstīm? Kādi ir viņu diskriminācijas galvenie veidi un iemesli? Vai Latvijā iegūto izglītību Īrijas darba devēji atzīst? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem pētnieks sniegs atbildes seminārā, kas notiks 9. jūnijā no plkst. 16.00- 17.00 ES mājā Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 2. stāva konferenču zālē.

Pīrsa Parkera (Pierce Parker), kurš piedalīies šajā preses pasākumā ir no Limerikas Universitātes (Īrijā). Savas doktora disertācijas ietvaros, 2009. un 2010. gadā aptaujājot vairāk nekā 1 100 imigrantu no iepriekš minētajām valstīm. Viņš atklāj, ka 2006. gadā Īrijā dzīvoja un strādāja apmēram 13 000 latviešu, bet tagad viņu skaits ir ap 40 -50 tūkstošiem. 1987. gadā īri masveidā devās peļņā uz ASV, Austrāliju, Kanādu, bet 90. gados, sākoties ekonomiskajam bumam, atgriezās. Tas pats šobrīd notiek ES jaunajās dalībvalstīs- kopš 2004. gada Īrijā ieplūst imigranti no Latvijas, Lietuvas, Slovākijas, Polijas un citām valstīm labākas dzīves un darba meklējumos. Viesstrādnieku pieplūdumu. Pētnieks konstatējis, ka latviešu imigrantiem Īrijā klājas daudz sliktāk nekā viesstrādniekiem no citām ES dalībvalstīm. Kāpēc tā?

Pasākumā piedalīsies arī LLU Sociālo zinātņu fakultātes asoc. profesore Daina Grasmane.

Foto: freerangestock.com
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties