#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Karjeras dienas ES mājā apmeklē 60 interesentu
BNS 
, 2013. gada, 13.marts, 2013

Pirmdien Eiropas Savienības (ES) mājā ar aptuveni 60 interesentu piedalīšanos norisinājās Karjeras dienas, kur lekcijās varēja uzzināt visu interesējošo par darba meklēšanu, darba intervijām, kā arī izglītības iespējām.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Komunikācijas daļas vadītāja Marita Kroiča stāstīja par brīvprātīgā darba iespējām jauniešiem un ES programmas "Jaunatne darbībā" projektiem. Viņa sīki izklāstīja, kā pieteikties Eiropas brīvprātīgā darbam, kā arī informēja par ieguvumiem un iespējām.

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja visiem 18 līdz 30 gadu veciem jauniešiem bez maksas doties uz jebkuru Eiropas vai citu valsti un divus līdz 12 mēnešus strādāt par brīvprātīgo akreditētā uzņēmējorganizācijā, norādīja Kroiča. Brīvprātīgais darbs ir pilna laika darbs, sniedzot atbalstu dažādos veidos un palīdzot uzņēmējorganizācijai realizēt tās mērķus ar savām idejām un darbu. Tā vienlaicīgi jaunietis iegūst individuālu un unikālu mācīšanās pieredzi starpkultūru vidē.

Viņa gan norādīja, ka brīvprātīgais darbs nav iespēja nopelnīt miljonus un nav arī atpūtas vai tūrisma pasākums. Brīvprātīgā darba dalībniekam 90% apmērā tiek segtas ceļa izmaksas, pilnībā tiek apmaksāta dzīvesvieta un ēdināšana, valodas mācīšanās, apdrošināšana, vīzas un vakcinācijas izmaksas, kā arī tiek piešķirta neliela kabatas nauda.

Plašāku informāciju par brīvprātīgo darbu, kā arī ieskatīties citu jauniešu pieredzes stāstos var mājaslapā www.jaunatne.gov.lv sadaļā "Programma "Jaunatne darbībā"".

Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Rīgas reģionālās filiāles karjeras konsultante Elita Dombrava iepazīstināja klātesošos ar labas uzvedības kodeksu darba intervijā –  kā runāt ar potenciālo darba devēju.

Viņa arī pastāstīja, kādas mēdz būt darba intervijas, un informēja par CV un motivācijas vēstulēm. Tāpat viņa iepazīstināja ar to, kā sagatavoties darba intervijai, ar biežāk uzdotajiem potenciālo darba devēju jautājumiem, kā arī jautājumiem, kuri darbiniekam būtu jāuzdod darba devējam.

Dombrava norādīja, ka, sarunājoties ar potenciālo darba devēju, nevajag baidīties jautāt par darba pienākumiem, darba laiku un arī atalgojumu. Tāpat ir vērts jautāt par to, vai, ieņemot šo amatu, ir iespējama karjeras izaugsme un cik ilgā laikā tiks paziņots darba intervijas rezultāts.

NVA karjeras konsultante arī plaši iepazīstināja ar to, kā jāģērbjas, dodoties uz darba interviju, gan vīriešiem, gan sievietēm. Tāpat Dombrava sacīja, ka NVA piedāvā karjeras konsultācijas, kopumā 28 NVA reģionālajās filiālēs strādā 34 karjeras konsultanti. Karjeras konsultācijai iespējams pieteikties pa tālruni dzīvesvietai tuvākajā NVA filiālē. Parasti uz konsultāciju jāgaida apmēram nedēļa.

Vēl viena NVA pārstāve – NVA Pakalpojumu departamenta Apmācību nodaļas eksperte Dace Akmentiņa – savukārt interesentus iepazīstināja ar darba un karjeras izvēles iespējām un apmācībām bezdarbniekiem. Viņa iepazīstināja ar NVA mājaslapu un tās sniegtajām iespējām darba meklētājiem, kā arī ar aktuālākajām vakancēm.  Saskaņā ar NVA statistiku starp 15 pieprasītākajām profesijām pirmajā vietā ir metinātāji, otro vietu ieņem atslēdznieki un trešajā vietā ir dažādi pārdevēji.

Akmentiņa arī pastāstīja par tipiskākajām darbā iekārtošanas problēmām. Darbu ir grūti iegūt, ja cilvēkam, piemēram, nav iegūta profesionālā kvalifikācija, trūkst darba pieredzes vai darba pieredze ir mazāk kvalificētās profesijās, trūkst valsts valodas prasmes. Darbu iegūt traucē arī darbavietu trūkums, kas aizvien pastāv, teica NVA pārstāve. Saskaņā ar NVA statistiku 2013. gada 31. janvārī ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaitā bezdarbnieku bija 10,9% jeb 107 488 tūkstoši, savukārt brīvas darbavietas bija 3669.

Nākamais karjeras dienu pasākums ES mājā norisināsies 28. martā.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties