#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Komercbanku asociācija: Virzība uz eiro jāuzskata par valsts prioritāti
, 2010. gada, 27.jūnijs, 2010

Virzība uz eirozonu ir jāuzskata par valsts prioritāti, jo tā sevī ietver daudz plašāku būtību nekā tikai eiro ieviešana, uzskata Latvijas Komercbanku asociācija.

Kā skaidro baņķieri un viņus pārstāvošie ekonomisti, eiro ieviešana nozīmē arī stabilu fiskālo situāciju, efektīvu uzņēmējdarbības vidi un valsts pārvaldi, kurai būtu jāatspoguļojas pieaugošā valsts konkurētspējā.

Komercbanku asociācijas sagatavotajā šā gada pirmajā makroekonomikas apskatā uzsvērts, ka Igaunijas virzība uz eiro ieviešanu jau nākamgad ir ļoti pārliecinoša un Latvijai nevar būt labāka signāla par šo, "jo arī mūsu spēkos ir panākt to pašu, ko kaimiņiem, ja vien nenotiks novirzīšanās no uzņemtā kursa vai maldīšanās aplinkus ceļos".

Latvijas Komercbanku asociācijas Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejas vadītājs Andris Vilks uzskata, ka eiro ieviešana nozīmēs valsti ar fundamentāliem stingriem pamatiem. "Nav svarīgi, vai eiro ieviesīsim 2013. vai 2014.gadā, bet mums ir jābūt šajā procesā," uzsver Vilks.

Eiropas Savienības (ES) 27 valstu līderi 17.jūnijā apstiprināja Igaunijas uzņemšanu eirozonā nākamā gada 1.janvārī. Tādējādi Igaunija kļūs par 17.eirozonas valsti un pirmo Baltijas valsti, kurā tiks ieviests eiro. Latvija, kas ES pievienojās 2004.gadā, cer eiro ieviest 2014.gadā.

Lai pievienotos eirozonai, valstīm ir jāizpilda vairāki kritēriji: jāsaglabā noteiktais valsts parāda un budžeta deficīta līmenis, jākontrolē inflācija, kā arī jāierobežo valūtas kursa svārstības ārvalstu tirgos un procentu likmju izmaiņas.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties