#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Komisārs Rēns: Eiro aizsardzībai ES darīs, kas nepieciešams
, 2010. gada, 16.maijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) ekonomikas un monetārās politikas komisārs Olli Rēns sestdien aizstāvēja triljonu dolāru lielo eirozonas tautsaimniecību glābšanas fondu, sakot, ka Brisele darīs, kas ir nepieciešams, lai aizsargātu eiro.

"Mēs esam nopietni un darīsim, kas ir nepieciešams, lai aizsargātu eiro," Rēns sacīja preses konferencē Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas ikgadējās sanāksmes norises laikā.

Globālie finanšu tirgi reaģēja pozitīvi, kad ES un Starptautiskais Valūtas fonds atbalstīja 750 miljonu eiro (526 miljonu latu) lielā stabilizācijas fonda izveidošanu.

Tomēr pēc sākotnējās pozitīvās reakcijas piektdien tirgos tika piedzīvots kritums. Vairojoties bažām par eiro, tā kurss noslīdēja līdz 18 mēnešu zemākajai atzīmei.

"Mums nav paraduma komentēt tirgus attīstību," sestdien norādīja Rēns, tomēr piebilstot - ir svarīgi atzīmēt, ka "šonedēļ bijusi zināma tirgu stabilizācija".

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties