#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Konceptuāli atbalsta brīvās tirdzniecības nolīgumu starp ES dalībvalstīm un Koreju
, 2010. gada, 23.septembris, 2010

Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja brīvās tirdzniecības nolīgumu starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un Koreju.

Nolīgums paredz izveidot Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) normām atbilstošu brīvās tirdzniecības zonu starp ES un Koreju attiecībā uz preču un pakalpojumu tirdzniecību un komercdarbību.

Patlaban ES un Korejas tirdzniecības attiecības balstītas uz PTO ietvaros izveidoto daudzpusējās tirdzniecības sistēmas līgumtiesisko bāzi, kas to savstarpējā tirdzniecībā neparedz priekšrocības salīdzinājumā ar citām PTO dalībvalstīm. Tādējādi tirdzniecībā ar Koreju vērojamas tarifu un netarifu barjeras, kuru samazināšana var būtiski uzlabot ES, tostarp Latvijas, eksportētāju konkurētspēju ne vien Korejas, bet arī citu Āzijas valstu tirgos, sekmēt divpusējo biznesa kontaktu attīstību, kā arī cenu samazināšanos Korejas izcelsmes produkcijai un tehnoloģijām ES tirgū.

Ņemot to vērā, no 2007.gada 23.aprīļa līdz 24.aprīlim ES Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomē Eiropas Komisija tika pilnvarota uzsākt Brīvās tirdzniecības nolīguma sarunas ar Koreju, kas norisinājās astoņās kārtās no 2007.gada 6.maija līdz 2009.gada jūlijam. Pagājušā gada 15.oktobrī Briselē ES tirdzniecības komisāre Ketrīna Eštone un Korejas tirdzniecības ministrs parafēja nolīgumu, bet, lai tas stātos spēkā, pusēm vēl ir jāveic iekšējās apstiprināšanas procedūras.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare
Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties