#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Konference par godu Eiropas dienai - 9.maijam
, 2010. gada, 07.maijs, 2010

Šodien pulksten 15:00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, notiks augsta līmeņa diskusija par godu Eiropas dienai. Diskusijā "Mums ir ko dot!" paredzēts īpaši akcentēt solidaritātes un ES labās prakses piemērus, kā arī iedrošināt sabiedrību rīkoties, ja tā vēlas panākt uzlabojumus.

Diskusijas sākumā paneļa dalībnieki kopā ar auditoriju veidos ES solidaritātes un labās prakses koku. Katrs runātājs aicināts dalīties vienā idejā, kuŗu būtu vērts pārņemt no kādas citas ES valsts. Runātāji savu ideju rakstiskā veidā piestiprinās pie Ideju koka, kopīgi veidojot plašu ierosinājumu krājumu.

Diskusijā piedalīsies Latvijas labākie savas jomas profesionāļi: bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Aigars Apinis, labās gribas vēstnieks Eiropas gadam cīņai pret nabadzību, Ina Strazdiņa, 2009. gada Eiropas cilvēks Latvijā, Pauls Raudseps, "IR" žurnālists, Maksims Berjoza, blogeris un Baiba Sipeniece-Gavare, TV un radio raidījumu vadītāja.

Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš atzīst: "Latvijā 9.maijs tāpat kā citur Eiropā ir Eiropas diena. Ritenis nav jāizdomā no jauna, ES valstīs ir miljoniem ideju, kuŗas varam pārņemt, lai nākotnē dzīvotu labāk, lai no krīzes izkļūtu ātrāk. Taču visam pamatā ir cilvēku vēlme rīkoties un uzlabot savu vidi. Esam lepni, ka šīs dienas diskusijā esam varējuši piesaistīt Latvijas gaišākās galvas, kas ar savu piedzīvoto ir pierādījuši, ka ir iespējams mainīt daudz vairāk nekā sākotnēji liekas. Šie cilvēki labprāt dalās idejās un iedvesmo arī citus."

Diskusiju rīko Eiropas Kustība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Papildinformācijai:

2010. gads ir īpašs gads. Pirms 60 gadiem 9.maijā Francijas Ārlietu ministrs Roberts Šūmans savā vēsturiski nozīmīgajā runā ieskicēja vienotā Eiropas kontinenta vīziju. Šodien liela daļa viņa ideju ir īstenojušās. Papildus 2010. gadā visur Eiropā tiek atzīmēts Gads cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību.

Eiropas Kustība Latvijā

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties